Lidhu me ne

Kioske

Njeriu i Ri – Nga Edison Ypi

Edison Ypi: Bole! - Shqiptarja

Njeriu i Ri

Për të ngrënë i bën Mami.

Mendjen ia rrit Babi.

Punën ia gjen Miku.

Rrogën ia jep shteti.

Diplomën ia siguron zagari.

Mjekrrën ia vizaton brisku.

Komplimentat ia bën skilja.

Moralin e mëson nga rrugaçët.

Edukatën nga hajdutët.

Historinë ia rrëfen soc-realizmi.

Gjeografinë e kqyr në Google.

Shetitjet ia beson imagjinatës.

Në plazh e çon makina.

“Jashtë Shtetit” e hedh aeroplani.

Lumturinë ia jep Hashashi.

Heroizmat ia kallxon Lahuta.

Shqipen ia pasuron kafeneja.

Newspeakun ia mëson Orwell-i.

Syrin ia verbon Dielli.

Veshin ia çpojnë piskamat.

Muzikën ia shurdhon tallavaja.

Filmin ia çfaq Kinostudioja.

Selfiet ia bën celulari.

Dashurinë ia fal Fejsbuku.

Lakuriqësinë ia dhuron Instagrami.

Seksin ia bën Doriana.

Qafën ia trash mishi.

Dhëmbët ia gërryen Hambugeri.

Diabetin ia sjell rehati.

Trurin ia trash Televizori.

MË TEPËR

Kryesore3 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix3 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix4 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix4 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix4 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix4 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook