Lidhu me ne

Kioske

Meqë jemi në stinë këngësh, me objekt qeverinë!

Let Them Eat Steak: Rama Justifies Government Officials Trip to top Dubai  Restaurant - Exit - Explaining Albania

Meqe jemi në stinë këngësh, me objekt qeverinë!

“Këngë për Kodin e Etikës

“U hap lajmi morri dhenë ,

Tash jemi në pikë kritike

Pas 9 vitesh qeverisje

Janë bërë me kod etike .

Kryeministri :”Nuk do të shkoni në restorante

As në Dubai me Zamirin!

Nuk do të shëtisni Maqedonisë

Me makinën e Mërtirit!

Me rrogat 100 mijë lek

Do të paguani vet hotelet,

Do të blini kostum Brioni

Dhe këpucë, me cfarë të ngelet” .

Ministrat-“Kemi nevojë për kod etike ,

Ne më të mirët në planet ?

Që takimet me biznesmenët

I kishim hall e i kemi dert!

Kod etike vec për ne

Që s’e humbën kurrë torruan?

Kënaqësi tani na mbeti ,

Të darkojmë vetëm me gruan!

“Publiku I habitur

-S’ka mikesha për shëtitje?

As darka me verë të mirë ?

Librat I kanë hedhur tutje…

Do na mbeten krejt të mpirë!!!

Kur mungon integriteti

S’kanë c’të bëjnë kodet etike

Po na hedhin vec hi syve .

Ndaj jemi në pikë kritike .

ANONIME

Ps. Kodi I parë I etikës është miratuar mbledhjen e parë të qeverisë në vitin 2013, por nuk u zbatua asnjeherë.

MË TEPËR

Kryesore5 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix5 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix5 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix6 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix6 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix6 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix6 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook