Lidhu me ne

Mix

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

11  shtetet me gratë me gjoksin më të madh/ Kush e kryesonFoto ilustruese

Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç është gjenetika, ushqimi, pesha apo mosha.

Madhësia e gjoksit tek një femër nuk është konstante ndaj dhe varion në varësi të ciklit të saj menstrual, nëse ajo është shtatzanë apo është në fazën gjidhënies.  

Por dhe vendi ku jetojmë si dhe klima është një faktor ndikues në lidhje më madhësinë e gjoksit.

Sipas një studimi të fundit është nxjerrë në pah harta e vendeve me gratë që kanë gjoksin më të madh, ku lista kryesohet nga vendet amerikane pasi gratë në këtë vend mbajnë sutjena C. Më pas vjen Britania e Madhe, Venezuale, Kolumbia dhe Suedia.

Shtetet e Bashkuara – C (29.0)

Mbretëria e Bashkuar – C (27.1)

Venezuela – BC (26.9)

Kolumbi – BC (26.7)

Suedi – BC (25.4)

Holandë – BC (25.3)

Kanada – BC (26.7)

Gjeorgjia – B (27.7)

Australi – B (26.8)

Bosnjë dhe Hercegovinë – B (25.3)

Zvicra – B (23.8)

Vlen të përmendet se madhësia e gjoksit lidhet mjaft ngushtë me BMI-në e përgjithshme, duke ilustruar faktin se pesha shtesë shpesh mund të shoqërohet me një madhësi më të madhe të gjoksit.

MË TEPËR

Kryesore4 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix4 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix4 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix4 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix4 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix4 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix5 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix5 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix14 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix14 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook