Lidhu me ne

Radar

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?


Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një provë zjarri për efiçencën e SPAK-ut, ato shërbejnë edhe si një provë e padiskutueshme e dështimit spektakolar të Komisionit për Hetimin e Inceneratorëve.

Ky Komision i cili ka pasur mundësi dhe kapacitete në dispozicion për të pajtuar ekspertët më të mirë, për të kontrolluar çdo shkresë në secilin institucion të vendit, nuk ka mundur dot të zbulojë konspiracionin kriminal ku bosët e inceneratorëve kanë pastruar 30 milionë euro në emër të dy pensionistëve, njëri prej të cilëve në azil.

Por nëse paaftësia e Komisionit apo dështimi në produkt i tij mund të lidhet me amatorizmin dhe mungesën e profesionalizmit të drejtueses Jorida Tabaku, heshtja e kësaj të fundit mbi provat e reja tregon më së paku se ajo është plotësisht e aftë të heqë dorë nga mbrojtja e interesit publik për arsye që lidhen me kalkulimet politike.

Deri dje më datën 4 korrik 2022, Komisioni Hetimor për Inceneratorët ishte një pasarelë ku Jorida Tabaku fitoi disa pikë në imazh. Por pas daljes së provave të reja që asaj i kishin shkarë dhe të cilat ajo i injoron, pasarela të cilën Tabaku e përdori në funksion të imazhit të vet ka gjasa t’i kthehet në bumerang dhe prova absolute të dështimit.

/Hashtag.al

MË TEPËR

Kryesore5 orë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix5 orë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix5 orë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix5 orë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Mix5 orë më herët

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë

Aknet në fytyrë, dermatologu zbulon 5 gabimet që bëjmë të gjithë Aknet janë një sëmundje e lëkurës që prek shumë...

Mix5 orë më herët

Cilët janë çiftet perfekte sipas Horoskopit ?

Të lindur për njëri-tjetrin, këto janë çiftet perfekte sipas Horoskopit Disa çifte duken të papajtueshme në pamje të parë, por...

Mix5 orë më herët

Sa para na duhen për të qenë të lumtur?

Sa para na duhen për të qenë të lumtur? Ideja se “paratë nuk mund ta blenë dot lumturinë”, ka dominuar...

Mix15 orë më herët

Çfarë duhet të dini për sëmundjet e veshkave?

Sëmundja renale në fazën përfundimtare, e quajtur edhe sëmundja e veshkave në fazën përfundimtare ose dështimi i veshkave, ndodh kur...

Mix15 orë më herët

Nga se shkaktohet zbokthi dhe cilën shampo duhet të përdorni?

Zbokthi është një gjendje e zakonshme që bën që lëkura e kokës të bjerë. Nuk është ngjitëse apo serioze. Por...

Facebook