Lidhu me ne

Radar

Shkullaku “masakron” Ulsi Manjën: Si mund të flasësh budallallëqe ndërsa janë zhdukur miliona euro?


Gazetari Armand Shkullaku ka komentuar reagimin e ministrit të Drejtësisë Ulsi Manja, të parin nga ai lidhur me aferën e inceneratorëve pas disa javësh denoncime dhe dëshmi të forta.

Ai shprehet i habitur se si ministri i drejtësisë mund të flasë “budallallëqe” kur miliona euro janë zhdukur.

Ministri i Drejtësisë i një shteti serioz nuk do të duhej të flinte gjumë. Ngrihen dy Klodë dhe rrafshojnë buxhetin e shtetit. Zoti Manja nuk është i shqetësuar p.sh. pse duhet të bëhet reklamë në media një kompani që djeg plehrat. Mirë prokurorët nuk marrin vesh nga financat e bankat, po këtë reklamën e shohin ata? Mirë, nuk e kape transaksionin se je i trashë. Po këtë reklama në TV nuk të ngre pyetje? As Eskobari nuk bëri dot kaq lekë në aq pak kohë. Vetëm në Shqipëri ndodh që ministri i Drejtësisë të mos ketë pikën e cipës dhe të dalë e të flasë budallallëqe, në një kohë kur këtu kanë avulluar qindra miliona euro!”– deklaroi sot Shkullaku, ndërsa ishte i ftuar në programin “Të Paekspozuarit në “MCN TV”.

Ky koment vjen pas reagimit të parë zyrtar të ministrit Ulsi Manja për inceneratorët, i cili në një postim në rrjetet sociale, nuk u mor me vjedhjen por me një përgjigje politike për presidentin Ilir Meta.

 “Ulëritëse është që Ilir Meta vazhdon ndot dynjanë, ndërkohë që emrat e të vdekurve me të cilët ai luan për të ulëritur, janë nxjerrë nga dosjet e çuara në prokurori prej vitesh nga hetimi tatimor! Po diçka tjetër ia prish gjumin Ilir Metës, dhe nuk ka faj i shkreti…”– shkruante Manja në Facebook.

Ky koment i parë i ministrit të drejtësisë për çështjen e inceneratorëve, pas disa javësh denoncimesh të forta, erdhi pasi kreu i shtetit kritikoi institucionet për qëndrimin në raport me këtë aferë duke ngritur pikëpyetje mbi sistemin bankar që pranon firma nga njerëz që nuk jetojnë. Meta iu referua rastit të një zonje të moshuar që ka ndërruar jetë 5 vite më parë, emri i të cilës ishte përdorur në skemën e inceneratorëve, ku transaksione prej 5 deri në 6 milionë euro ishin kryer në emër të saj.

MË TEPËR

Radar8 minuta më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix23 minuta më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix36 minuta më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix42 minuta më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore52 minuta më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix1 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Mix1 orë më herët

Sëmundjet mendore – Simptomat dhe shkaqet

Sëmundja mendore, e quajtur edhe çrregullime të shëndetit mendor, i referohet një game të gjerë kushtesh të shëndetit mendor –...

Mix1 orë më herët

Kush është më i pasur? Rita Ora apo Taika Waititi ?

Regjisori Taika Waititi dhe këngëtarja Rita Ora janë në lidhje prej pak kohësh. Të dy janë shumë të suksesshëm në...

Mix1 orë më herët

Kjo është dieta që “shpëton” veshkat

Kjo është dieta që “shpëton” veshkat Edhe nëse nuk keni pasur kurrë gurë në veshka, me siguri e dini se...

Mix2 orë më herët

A duhet falur tradhtia? Çfarë tregon studimi i fundit

A duhet falur tradhtia? Çfarë tregon studimi i fundit Me siguri keni diskutuar shpeshherë me miqtë tuaj temën e tradhtisë....

Facebook