Lidhu me ne

Kryesore

Berisha: Basha krijoi mitin e pathyeshmërisë së Edi Ramës, unë do e mund me patjetër


Berisha: Afera e djegëseve do të shkojë 700 milionë euro,

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë takimit me mbështetës në Mirditë nuk harroi të sulmojë edhe ish-kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Berisha  tha se mitin e pathyeshmërisë së Edi Ramës e krijoi Lulzim Basha dhe sipas tij kjo gjë me të do të marrë fund.

Berisha u shpreh se Edi Ramën do ta mundë pa asnjë diskutim, pasi i dështuari Lulzim Basha tashmë është larguar.

“Pathyeshmërinë e Edi Ramës e krijoi Lulzim Basha. Kur ai arrestonte dhe mbillte frikën, i kërkoja të ngrihemi dhëmb për dhëmb me të e ti”dalim zot qytetarëve të pafajshëm, vazhdonte.

Bënte fushatën. Ky e ka mani, thotë dy metra dy metra, ai hollak, dhe dilte vetëm për vetëm. Në vend që të dilte me ekip, ja rrëzonte avantazhin.

Ai humbiste pikë, ky e imitonte atë, donte të bëhej lider, s’u bë kurrë, dhe na solli këtë mit. Ai është mundur në vitin 2007 në zgjedhjet lokale, në 2009 në zgjedhjet e përgjithshme, ai u mund në 2011 në Bashkinë Tiranë. Ai do mundet pa asnjë diskutim.”-tha Berisha.

MË TEPËR

Mix20 minuta më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet46 minuta më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar54 minuta më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix1 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix1 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix1 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore2 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix2 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Mix2 orë më herët

Sëmundjet mendore – Simptomat dhe shkaqet

Sëmundja mendore, e quajtur edhe çrregullime të shëndetit mendor, i referohet një game të gjerë kushtesh të shëndetit mendor –...

Mix2 orë më herët

Kush është më i pasur? Rita Ora apo Taika Waititi ?

Regjisori Taika Waititi dhe këngëtarja Rita Ora janë në lidhje prej pak kohësh. Të dy janë shumë të suksesshëm në...

Facebook