Lidhu me ne

Radar

“Isha në shtëpi me brekë po shihja TV, i bie telefonit Luli…”/ Jul Deda: Si më mashtroi Lulzim Basha

“Isha në shtëpi me brekë po shihja TV, i bie telefonitJulian Deda dhe Lulzim Basha

Julian Deda tregoi një episod me Lulzim Bashën, kur ky i fundit e kishte thirrur të bëhej pjesë e kryesisë së PD, por siç thotë aktori, Basha e mashtroi edhe pse e kishte thirrur vetë.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Deda deklaroi se Basha ka patur një plan për shkatërrimin e PD si forcë politike.

Pjesë nga biseda:

Julian Deda: Ne kemi ecur tetë vjet në rërë, shumë e vështirë. Kemi mbështetur një person duke e ditur që ai nuk kishte për tu bërë kurrë një lider. Unë e kam thënë këtë edhe në 2017. Unë mendoj se e gjitha ishte një projekt, një plan nga ana e tij dhe çdo njeriu që ka mbështetur atë, për ta shkatërruar këtë forcë politike, për ta mbajtur gjithë jetën kështu siç është.

Ylli Rakipi: Atëherë i bie që Sali Berisha nuk paska qenë mirë, sepse mund ta ngrinte partinë në këmbë për ta hequr, jo pas dhjetë vjetësh…

Julian Deda: Kjo do të ishte më mirë të ndodhte që në 2017.

Ylli Rakipi: Ndoshta kështu i është dashur edhe doktorit. Pse pas dhjetë vjetësh e kuptoi ky?

Julian Deda: Epo tani iku kjo. Partia është në këtë situatë, nuk kthehemi dot mbrapa. Duhet të ishte bërë në 2017, kur u pa se po bëhej reprezalje në parti dhe mënyrën si i hoqi njerëzit dhe si i mashtronte. Dilnin nga zyra e tij 100 veta, dhe të gjithë ishin i dyti në Lezhë!

Ylli Rakipi: Ty të ka gënjyer ndonjëherë?

Julian Deda: Po patjetër. Më bie telefoni mua, Lul Basha2, kështu ia kisha shënuar, se kishte edhe të Hollandës. Isha në shtëpi, ora 3 e drekës. Alo! Po kryetar i them. Ku je mor burrë tha. Në shtëpi i tashë, jam me brekë po shoh film. Oooo tha, bravo bravo, a do vish të më takosh? Shkoj unë dhe e takoj. Më tha në 18:22, se këto orare caktonte ai. Më thotë mua në zyrë, a do angazhohesh?
I thashë si të angazhohem, unë vetëm brekët nuk i kam me logon e PD, se të gjitha i kam. Epo tha, do të bëjmë kryesinë e re dhe më duhesh të jesh aty. I thashë ok, po. Se e kishte edhe këtë ves,  që thoshte i ofrova por nuk deshi. Që tja hiqja këtë, i thashë po.
Nejse më futi në garë dhe humba. Më thotë dikush atje, po ti nuk kishe bërë fare lobim?
I thashë, po ca lobimi, unë isha me brekë në shtëpi, më mori më tha do futesh në kryesi, votimi ishte pas 3 ditësh.
Pra kishte një mënyrë që të bënte ta urreje, duke qenë në shtëpi duke parë film. As i kërkoi njeri dhe as i tha njeri. Të merrte vetë dhe të gënjente.

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix2 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet2 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar2 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix3 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix3 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix3 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore3 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix3 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook