Lidhu me ne

Radar

Ngjarja në Himarë, Endri Shabani: Rama të japë dorëheqjen, nuk ka pse fshihet pas gishtit

Nisma Thurje mban sot një protestë për ngjarjen tragjike në Himarë, ku një fëmijë 7 vjeç vdiq si pasojë e goditjes nga një skaf, i cili drejtohej nga një punonjës policie. Në studion e lajmeve, Endri Shabani, nga Nisma Thurje, tha se plazhet e vendit nuk kanë të sigurta. Ngjarja e rëndë sipas Shabanit duhet të bëhet shkak për dorëheqjen e kryeministrit Rama.  

Aksident që mund të ishte parandaluar nëse nuk do të kishim një qeveri të korruptuar. Plazhet që u janë dhënë në administrim privatëve kanë për detyrim të vijëzojnë edhe detin, për të kufizuar pjesën ku rrinë pushuesit dhe pjesën ku lëvizin mjetet lundruese. Duhej verifikuar. Shoh gomone në breg të detit. Shohim tabela ku ofrohen shërbime me gomone. Është përgjegjësi e qeverisë dhe ministrisë së Turizmit. Policia kufitare duhet të monitorojë plazhin, detin. Kush lëviz me gomone. Fakti që kemi disa aksidente me vdekje tregon se kjo polici nuk bën punën e vet. Në vend që policia të na mbrojë, hipën në gomone dh vret fëmijë. Këta njerëz nuk i kemi zgjedhur ne. Ai që është në krye të qeverisë punëson gjithë administratën. Edi Rama nuk mund t’i fshihet kësaj përgjegjësie me deklarata. Nëse politika nuk është për të zgjidhur raste të tilla, atëherë për çfarë na duhet. Rama përpiqet të fshihet pas gishtit, por ai është në krye të kësaj piramide. Ai duhet të dorëhiqet.

MË TEPËR

Kioske11 orë më herët

Politika erioniste dhe edviniste, për një Tiranë të fotografueshme si zëvendësuese të Tiranës së jetueshme

Politika erioniste dhe edviniste, për një Tiranë të fotografueshme si zëvendësuese të Tiranës së jetueshme, meqenëse mainstreami konsumist thotë se...

Mix11 orë më herët

Dieta që redukton rrezikun e përsëritjes së gurëve në veshka

Dieta që redukton rrezikun e përsëritjes së gurëve në veshka Kushdo që ka pasur gurë në veshka e di shumë...

Mix11 orë më herët

Princi Charles thotë se nuk ka asnjë lidhje me portretizimin e tij në serialin e Netflix “The Crown”

Protokolli në Mbretërinë e Bashkuar është që politikanët nuk duhet të tregojnë se çfarë u thonë anëtarët mbretërorë, por udhëheqësi...

Kryesore11 orë më herët

“620 shkolla më pak”, Berisha: Filozofia e Ramës mbyll një shkollë e hap një burg

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha zhvilloi një takim me temë: “Edukimi në Rrezik”. Në një bashkëbisedim me mësues e...

Radar11 orë më herët

“Arsimi në rrezik”/ Berisha: Kemi 208 mijë nxënës më pak se 9 vite më parë; Shkollat e Tiranës pa ngrohje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka ngritur alarmin se arsimi në Shqipëri është në rrezik. Duke folur në një...

Kryesore1 ditë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix1 ditë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix1 ditë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix1 ditë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix1 ditë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Facebook