Lidhu me ne

Mix

9 çantat më të famshme, më të shiturat në histori!

9 çantat ikonike

Ka disa gjëra që edhe ata më pak të apasionuarit pas modës i bën të mbeten pa fjalë. Po flasim për çantat ikonë, 9 modelet më të famshme, më të shiturat në histori. Edhe pse çdo sezon dizenjohen dhe prodhohen qindra syresh, ato të vjetrat, mbeten më të pëlqyerat: Chanel apo Hermes, LV apo Chloe, Lady Dior apo Fendi, çantat që kanë gdhendur emrin e tyre në historinë e modës.

Chanel – Çanta flap 2.55

Është ëndrra e çdo gruaje. Forma e madhësia e përkryer, ideale për punë ose mbrëmje.

Louis Vuitton – Speedy 30

Monograma e artë LV, ka frymëzuar personazhe të famshëm, edhe njerëz të thjeshtë.

Hermes – Çanta Kelly

Një nga më të bukurat dhe më të shtrenjtat, para të cilës asnjë grua nuk ka rezistuar.

Chloe – Çanta Drew

Chloe nuk gabon lehtë, ndaj Drew sugjeron një version me ngjyra për një pamje casual.

Gucci – GG Supreme

Edhe pse tejet klasike, ka një strukturë të butë prej lëkure, e bollshme dhe praktike.

Fendi – Baguette

Një çantë e limituar, e cila përdoret për mbrëmje e cocktaile për një pamje lozonjare.

Alexander McQueen – Legend

E bukur, e strukturuar dhe e zezë klasike për të gjithë fashonistat, por  jo vetëm.

Christian Dior – Lady Dior

Prej lëkure, kadife, mikrofibre, mëndafshi, xhinsi apo pitoni, ajo është thesht Lady Dior.

Prada – Saffiano

Një nga më të bukurat, ikoniket, e cila reflekton standartin dhe artin e punimit artizanal.

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

Do të dukesh me vetëbesim? Bëj këto veprime

PHOTO CREDITS: UNCHAINYOURBRAIN Vetëbesimi është një karakteristikë që me praktikën e duhur, kthehet në një armë shumë të fortë. Janë...

Mix1 orë më herët

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve?

Si ta bësh *fantastik* seksin gjatë pushimeve? Nëse je me pushime me partnerin/en, të duhen me patjetër këto këshilla: 1....

Mix2 orë më herët

Si të bëhem milioner ? Si të bëhesh milioner përpara se të jesh 30 vjeç

Nga GRANT CARDONEEkspert ndërkombëtar i shitjeve Si të bëhesh milioner është një temë tabu. Të thuash që mund të bëhesh...

Aktualitet2 orë më herët

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!! Është në...

Radar2 orë më herët

Video / Sanna Marin e Finlandës, party dhe alkol në një festë private! Shpërthejnë kritikat ndaj saj

Shumë persona e kanë quajtur “cool” për thjeshtësinë e saj, kryeministren e Finlandës, Sanna Marin, duket se i ka ardhur...

Mix2 orë më herët

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para

Tre shenjat e Horoskopit që bëjnë më shumë para Disa shenja të Horoskopit konsiderohen më me fat kur bëhet fjalë...

Mix3 orë më herët

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës

10 ushqimet më të pasura me ujë që na hidratojnë në stinën e verës Në mot të nxehtë, është e...

Mix3 orë më herët

Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane

TikTokeri më i ndjekur në botë merr nënshtetësinë Khaby Lame merr zyrtarisht nënshtetësinë italiane . “Betohem se do të jem...

Kryesore3 orë më herët

Berisha: “Ballkani i Hapur” do të shënojë masivisht falimentimin e fermave tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, zhvilloi një bashkëbisedim me fermerët lidhur me subvencionet, mungesën e tregut dhe largimin e...

Mix3 orë më herët

Më mirë përnjëherë apo gradualisht, cila është mënyra më e mirë për të lënë duhanin?

Personat që heqin dorë nga duhanpirja do ta largojnë përgjithmonë me më shumë sukses këtë shprehi të keqe, se sa...

Facebook