Lidhu me ne

Kryesore

PD, 5 pyetje për inceneratorët: SPAK i di përgjigjet, por ato çojnë aq lart, sa prokurorët nuk shkojnë dot

PD, 5 pyetje për inceneratorët: SPAK i di përgjigjet, por ato çojnë aq lart, sa prokurorët nuk shkojnë dot

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, drejton disa pyetje ndaj prokurorisë së posaçme, SPAK, lidhur me çështjen e inceneratorëve.

Ai deklaroi se prej dy javësh tashmë po drejtohen pesë pyetje ndaj SPAK dhe të gjitha palëve që kanë vesh dhe sy, qelë nuk janë mbyllur nga perdja e trashë e parave të korrupsionit.

Do të vazhdojmë edhe dy muaj, dyqind herë apo dymijë pyetje. Këto pyetje të thjeshta që bëjmë dhe përsërisim nuk janë tonat, por të njerëzve. Ne kemi foltoren, aksesin mediatik dhe vullnetin për të përfaqësuar zërin e qytetarëve.

1. A ju thonë gjë kompanitë e mëposhtme (I) Integrated Energy, (Ii) Geogenix, (iii) Almares Management dhe (iv) Residence Corporate Services?

2. Dini gjë sa buxhet ka secila nga këto kompani?

3. Dini gjë sa punonjës ka secila nga këto kompani?

4. A ju thotë gjë emri A. Jangildina, qytetare e lindur në Bashkimin e Republikave Socialiste Sovjetike?

5. Çfarë lidhje kanë të gjithë këto emra me qindra milionë euro para publike të shqiptarëve që kinse po investoheshin për inceneratorët?

Malltezi shtoi se SPAK i di përgjigjet, por ato të çojnë lart, aty ku prokurorët tanë nuk shkojnë dot.

Ne do të kthehemi nesër, jo me drejtësinë, por me përgjigjet e këtyre pyetjeve. Ato të çojnë te të njëjtët emra dhe të njëjtat gjurmë. Firma e kundraligjshme e inceneRamës dhe IncenErjonit, i bashkon të gjitha fijet. Vetëm SPAK nuk i bie në fije. Pse vallë?

MË TEPËR

Mix6 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar6 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix6 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar7 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix7 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix7 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix7 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Mix7 orë më herët

Alica Schmidt tregon pse konsiderohet si “atletja më seksi e planetit”

Alica Schmidt tregon anën e saj më sensuale tregon anën e saj më sensuale. Gjatë poushimeve në Tajlandë, gjermania që...

Radar7 orë më herët

Donald Trump padit CNN për shpifje, kërkon 475 milionë dollarë dëmshpërblim

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka paditur kundërshtarin e tij kryesor mediatik, kanalin e lajmeve CNN, për shpifje, duke kërkuar...

Aktualitet22 orë më herët

Sejamini: Shqiptarëve u janë vjedhur të gjithë të dhënat, nuk ka asnjë përgjegjës!

Analisti Neritan Sejamini, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, ka folur për publikimin e databazës së personave...

Facebook