Lidhu me ne

Aktualitet

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Koment nga Respublica.al

Krimi trondit vendin, tre vrasje me 4 viktima në më pak se 24 orë

Dhe me dy vrasjet në Vlorë ju uroj një ditë të qetë e të bukur!!!

Është në rendin e gjërave që një njeri që drejton të prezantojë përherë më të mirën, të flasë me optimizëm për kohën dhe të ardhmen.

Por duhet të ketë një kufi.

P.sh kryeministri e nis e vazhdon ditën dixhitale me togfjalësha të tipit : Dhe me spitalin e ri…shkollën e re, apo zyrat e reja të DPSHTRR

Padyshim që puna duhet propaganduar, por ka një masë përgjegjësi edhe për të keqen.

Që nuk është e vogël në këtë vend.

Vrasjet nuk po i lënë frymë qetësisë publike, jo pse vrasje nuk ka gjetiu, por për lehtësinë me të cilën merret jeta këtu.

Me lehtësinë me të cilën mund të gjendesh përballë një situate që të kërkon të jesh harbut, e të përdorësh duart për kokën.

Në rrugë, në lagje, në lokale, kudo ku ka komunitet.

Për këtë do flasë njëherë kryeminitri?

Formula “kokat hëngshin” nuk i shkon dikujt që ka përgjegjësi jetën publike apo sigurinë, por i shkon ndonjë gjysheje që nuk ka në dorë veç fjalës.

Ne e dimë ku jetojmë, nuk na gënjen dot kush.

Puna është se qeveria, edhe kjo që është e hajdutërisë dhe plaçkës, nuk mund t’i ikë përgjegjësisë me shpresën se çdo skandal tretet vetë.

Sepse herët apo vonë kjo pasiguri që provojmë të gjithë do prekë edhe këta të paprekshmit e sotshëm që padashur po ulin pikën kritike të autoritetit dhe po e relativizojnë kaq shumë hierarkinë në shoqërisë, saqë nuk është çudi që nesër edhe t’i pështyjnë apo hedhin kanaleve siç shohim nëpër vende të ndryshme.

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar9 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix18 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook