Lidhu me ne

Kryesore

Varfëria e shqiptarëve, mjet i qeverisë për nënshtrim e vjedhje votash

berisha puke

Sali Berisha akuzoi qeverinë se po përdor varfërinë si mjet për të nënshtruar njerëzit dhe vjedhur votat e tyre. Nga Puka, ku zhvendosi turin “Shqipëria në rrezik” të hënën, Berisha u ndal tek rritja e çmimeve në vend, ndërsa hapat e qeverisë përballë saj i konsideron si një tjetër mekanizëm për të vjedhur qytetarët.

Kundërmekanizmi, sipas Berishës, janë protestat: “Buka në Shqipëri u rrit më shumë se kudo tjetër, kjo ishte statistika e fundit. Por, shqiptarët për fatin e tyre, janë populli që konsumon bukë më shumë se çdo komb tjetër në Europë. E them këtë sepse ua vret xhepin. Koha është t’i themi “boll vodhe, ik e shko para drejtësisë”. Përndryshe, ky dhe suita e tij do të vazhdojnë të vjedhin, të varfërojnë këtë popull çdo muaj  e më shumë”.

Pavarësisht hetimeve dhe arrestimeve, pagesat e shtetit për kontratat e inceneratorëve vijojnë, e renditur kjo nga kryetari i PD-së si një tjetër grabitje në xhepat e shqiptarëve: “Janë dhënë mbi 100 milionë euro, nuk janë ndërtuar askund djegësi i Fierit dhe Tiranës. Keni dëgjuar ndonjëherë që firma e ndonjë biznesmeni të shpallur në kërkim të vazhdojë funksionimin. Kurrë, as në Shqipëri dhe as në botë. Por, kur firma është e lidhur me qeverinë, për të nuk ka ligje”.

E ndërsa fton qytetarët për protesta dhe largim me votë të qeverisë Rama, Berisha tregoi rrezikun që i kanoset vendit me patronazhistët që mazhoranca i quan “zemra e Partisë Socialiste”: “Ky po vendos një sistem që ishte në diktaturë, ku ka në dorë të gjitha pushtetet”.

Prej javës së shkuar, lideri demokrat i është kthyer turit në rrethe

MË TEPËR

Radar11 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar11 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar11 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix19 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar19 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix19 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar20 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix20 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix20 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix20 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook