Lidhu me ne

Kryesore

Mbyllja e Mehmet Akif/ Berisha-Ramës: Akt i turpshëm! S`jemi vasalë të askujt

Lidhjet me ish agjentin e FBI-së, Berisha: Rama është në

Në konferencën e përjavshme për shtyp, Sali Berisha iu drejtua kryeministrit Rama për mbylljen e kolegjit turk Mehmet Akif dhe kopshtit të Turgut Ozal, duke e quajtur “Akt të turpshëm”.

Sipas Berishës, vendimi lidhet me kërkesën e Erdogan për largimin e gylenistëve.“Konsideroj një akt ndër më të rëndë mbylljen pa asnjë shpjegim publik, por vetëm në diktatin e Erdoganit të shkollës që mban një nga emrat më ë nderuar, autorin shqiptar të hymnit turk “Mehmet Akif”.

Dua t`i them Edi Ramës ke mbyllur një kopsht që kanë qenë 250 Zaho. Të skuqesh nga turpi që u mbyll vogëlushëve kopshtin. Një akt të tillë nuk do ta ndërmerrte kurrë kush.

Ke treguar që je i aftë për çdo lloj akti dhe të trishtosh 255 fëmijë që kanë qenë në kopsht. Ta mbyllësh se përkulesh për shkak të lidhjeve, akti më i shëmtuar. Duhet të mendoje 255 herë si për djalin tënd para se të merrje një vendim të tillë. Nëse kishte mësues që kishte probleme me drejtësinë turke sille dosjen t`i gjykojmë, unë nuk i di.

Të mbyllësh me një urdhër një kopsht shembullor. Çfarë ju thotë ky kryeministër 255 fëmijëve që u bashkuan dhe s’mund të shkojnë më në kopshtin e tyre.

E njëjta gjë themi për kolegjin “Mehmet Akif”, një nga më të mirët.

Nga Shqipëria nuk do të pranonim kurrë që të projektoheshin akte kundër Republikës turke. Një kryeministër të mbyllë një kopsht nuk ka akt më çnjerëzor.

Mbylli edhe kolegjin, më duket ka qenë grupi i vajzave. Në çdo vend të botës, kjo shkollë plotësisht legjitime në harkun arsimor të Shqipërisë do të mund të shkonte në gjykatë, por kjo nuk ndodh në vendin ku nuk ka drejtësi. Shqipëria nuk mund të jetë vasal i askujt”, deklaroi Berisha.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar3 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar3 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar18 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix22 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar23 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix23 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix23 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar23 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook