Lidhu me ne

Kryesore

Kush e zbriti Amerikën e madhe në Lezhën e vogël ?!

Koment nga Podiumi.com

Habija e parë dhe e madhe me Amerikën ndodhi kur ambasadori Donald Lu fliste për Arben Ndokën

Habi e madhe, ambasadori i Amerikës së madhe kishte filluar të merrej me punët e vogla të Shqipërisë për më tepër të Lezhës

Habi e madhe

arben ndoka edi rama Archives - Lapsi.al

Ishte e qartë që Edi Rama i ardhur në pushtet me ndihmën e të fortëve, tani kërkonte të shpëtonte prej tyre.

Por jo në mënyrë burrërore dhe ballore por në mënyre hileqare dhe tinzare.

Kështu vazhdoi seria e denoncimeve nga ambasadori amerikan me shqipen e tij fëmijërore aqsa Shullazin e shqiptonte Shulazi.

Ironia ishte që çdo denoncim i tij i hapte rrugën Edi Ramës, i hiqte një pengesë atij.

Në syrin e shqiptarëve Amerika e madhe kishte filluar të dukej e vogël, si shqipja e Donaldit.

Por dilema vazhdonte, si ka mundësi që Amerika e madhe merret me emra lagjesh në Shqipëri.

Edvin hileqari tashmë kishte ndryshuar taktikë. Ose me saktë karakteri i tij prej skuthi e kishte çuar atë te kjo taktikë.

Njëherë fliste Donaldi pastaj vepronte Rama. Këtu fillon edhe zbritja e verseteve biblike nga qielli amelikan në drejtim të vendit tonë të vogël. Njerëzia filloi të besonte fenë e re amelikane.

E ka thënë Amelika dhe pikë, pa pyetur fare se ç’punë kishte Amerika e madhe me punët e Lezhës.

Amerika nuk kishte por Edvini po.

Për të mos e zgjatur, tani po dalin në dritë me fakte sesi paret e shqiptarëve lobonin në Amerikë që Donaldit t’i vinin urdhërat nga Amerika për t’i shërbyer Edvinit.

Dollarët janë të ëmbël dhe shijen e tyre e njeh më mirë se askush Amerika që i prodhon.

https://www.syri.net/politike/535739/syri-tv-ps-dha-140-mije-dollare-per-te-ndikuar-te-donald-lu-per-17-majin/

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook