Lidhu me ne

Radar

“Duel i heshtur Rama-Veliaj” Sorosi ka anuar më tepër nga prapanica e Veliajt

“Duel i heshtur Rama-Veliaj” Sorosi ka anuar më tepër nga prapanica e Veliajt

“Duhet një vëmendje e madhe e opozitës në Tiranë në mënyrë që ta çlirojë kryeqytetin nga ajo armatë e madhe që më tepër i shqetësojnë qytetarët shqiptarë sesa ju vijnë në ndihmë atyre.”

Kështu u shpreh Nard Ndoka, kryetar i Partisë Demokristiane gjatë një interviste për Ora News me gazetarin Everest Dedaj.

Gjithashtu ai foli dhe për konfliktin që ekziston mes Ramës dhe Veliajt duke u shprehur se është një duel i heshtur.

Nard Ndoka: Dy herë kundër dëshirës së vullnetit të zotit Rama e ka detyruar që ta shpalle kandidat të parin në Shqipëri thjesht prej duelit të heshtur e të hapur që ata kanë me njëri tjetrin.

Kuptohet që busulla e tyre është Sorosi , po Sorosi ka anuar më tepër nga prapanica e Veliajt sesa e Ramës.

Duhet vëmendje e madhe e opozitës në Tiranë që ta çlirojë kryeqytetin nga patronazhistët nga ajo armatë e madhe se nuk është vetëm kryebashkiaku është e futur si frymë te policia bashkiake, te tatimorët.

Janë ata që më tepër i shqetësojnë qytetarët shqiptarë sesa ju vijnë në ndihmë atyre.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar3 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar3 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar18 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix22 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar22 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix22 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix23 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar23 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook