Lidhu me ne

Mix

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

5 Lessons From the Life of Oprah

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

“Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një tjetër hap drejt madhështisë”  

“Shumë njerëz duan të hipin me ty në limuzinë, por ajo që të duhet është dikush që merr autobusin me ty, kur të prishet limuzina”

“Kur ti nënvlerëson atë që bën, bota do të nënvlerësojë atë që je”

“Një gjë që unë e di me siguri është se ajo që jep të kthehet përsëri”

“Ji falënderues për atë që ke. Do të përfundosh duke patur më shumë. Nëse përqendrohesh në atë që nuk ke, kurrë nuk do të keni mjaftueshëm”

“Zbulimi më i madh i të gjitha kohërave është se një person mund të ndryshojë të ardhmen e vet, thjesht duke ndryshuar sjelljen”

“I kam këmbët ende në tokë, thjesht vesh këpucë më të mira”

“Besoj se një nga rreziqet më të mëdha të jetës është që të mos guxosh kurrë të rrezikosh”

“Asgjë nuk ndodh nëse ti nuk vendos. Merr një vendim dhe do të shohësh që jeta jote do të ecë përpara”

“Do të doja të falënderoja ata njerëz që më sollën ato momente të errëta, kur u ndjeva më e plagosur dhe e tradhëtuar. Kanë qenë mësuesit e mi më të mëdhenj”

“Sekreti më i madh i jetës është se nuk ka asnjë sekret. Cilido qoftë qëllimi që ke, puno fort dhe do ta arrish”

“Mund t’i kesh të gjitha, patjetër. Thjesht nuk mund t’i kesh të gjitha menjëherë”.

E vetmja gjë më e rrezikshme se injoranca, është arroganca. 

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix2 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix2 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix2 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Mix3 ditë më herët

Poezi për Atdheun nga Asdreni

Me vite jam larguar,i dashur Atdhe,por nuk të kam harruar,se shumë i ëmbël je. Kjo zemra më këndonpër ty, o...

Mix4 ditë më herët

Sa ditë është normale vonesa e menstruacioneve ( ciklit menstrual )

Kur cikli menstrual paralajmëron probleme me shëndetin Ciklet menstruale “normale” ndryshojnë nga një grua/vajzë tek tjetra. Një sërë faktorësh mund...

Mix4 ditë më herët

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual dhe a nënkupton kjo vetëm shtatzaninë?

Kur ndodhin vonesa të ciklit menstrual, menjëherë fillon paniku për një shtatzani të mundshme. Por, përpiquni të mos shqetësoheni shumë...

Mix4 ditë më herët

Vonesa e ciklit / Sa mund të vonojë një cikël menstrual?

Nëse nuk keni ndonjë gjendje të njohur që ndikon në ciklin menstrual, periudha menstruale duhet të fillojë brenda 21 deri...

Mix6 ditë më herët

Brad Pitt dëshiron të bëjë një film për jetën e Britney Spears!

Ende pa bërë një muaj, libri më i shitur i kujtimeve të Britney Spears, “The Woman in Me”, është në...

Facebook