Lidhu me ne

Mix

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

5 Lessons From the Life of Oprah

Thëniet më të bukura të Oprah Winfrey

“Mendo si mbretëreshë. Një mbretëreshë nuk ka frikë të dështojë. Dështimi është një tjetër hap drejt madhështisë”  

“Shumë njerëz duan të hipin me ty në limuzinë, por ajo që të duhet është dikush që merr autobusin me ty, kur të prishet limuzina”

“Kur ti nënvlerëson atë që bën, bota do të nënvlerësojë atë që je”

“Një gjë që unë e di me siguri është se ajo që jep të kthehet përsëri”

“Ji falënderues për atë që ke. Do të përfundosh duke patur më shumë. Nëse përqendrohesh në atë që nuk ke, kurrë nuk do të keni mjaftueshëm”

“Zbulimi më i madh i të gjitha kohërave është se një person mund të ndryshojë të ardhmen e vet, thjesht duke ndryshuar sjelljen”

“I kam këmbët ende në tokë, thjesht vesh këpucë më të mira”

“Besoj se një nga rreziqet më të mëdha të jetës është që të mos guxosh kurrë të rrezikosh”

“Asgjë nuk ndodh nëse ti nuk vendos. Merr një vendim dhe do të shohësh që jeta jote do të ecë përpara”

“Do të doja të falënderoja ata njerëz që më sollën ato momente të errëta, kur u ndjeva më e plagosur dhe e tradhëtuar. Kanë qenë mësuesit e mi më të mëdhenj”

“Sekreti më i madh i jetës është se nuk ka asnjë sekret. Cilido qoftë qëllimi që ke, puno fort dhe do ta arrish”

“Mund t’i kesh të gjitha, patjetër. Thjesht nuk mund t’i kesh të gjitha menjëherë”.

E vetmja gjë më e rrezikshme se injoranca, është arroganca. 

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të...

Radar4 orë më herët

I shoqëruar nga bashkëshortja, Alimehmeti voton: Fushata ka qenë shumë pozitive

Kandidati Ilir Alimehmeti, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, hodhi votën në selinë blu. Ai është një ndër shtatë kandidatët...

Radar4 orë më herët

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike...

Radar19 orë më herët

Berisha-ndërkombëtarëve: Rama paguan miliona që të shfaqë një Shqipëri që nuk ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka përcjellë një mesazh për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social “Tik...

Mix23 orë më herët

Pas ndarjes nga bashkëshorti, Emily Ratajkowski rrëfen se ra shumë nga pesha

Së fundmi supermodelja Emily Ratajkowski ka folur për humbjen në peshë, të cilën e përshkroi si vërtet të frikshme. “Kur...

Radar23 orë më herët

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin

Të protestuarit është diçka e rrezikshme për tiranin Nga Ndriçim Kulla  Zhurmërima e medieve të mazhorancës, por edhe e medieve përtej...

Mix24 orë më herët

David Beckham thyen rregullat dhe puth Kate Middleton

Princi dhe Princesha e Uellsit, William dhe Kate morën pjesë në ceremoninë e Çmimeve Earthshot 2022 të premten mbrëma. Çifti u fotografua...

Mix24 orë më herët

Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë, demi, ujori, luani dhe shigjetari

Katër dembelët e horoskopit Dembelë, aspak aktivë dhe indiferentë. Nuk e shtyjnë veten fort për të punuar natë e ditë...

Radar24 orë më herët

Politikanët që uruan fitoren e Zvicrës ndaj Serbisë, hesht vetëm Rama

Prej mbrëmjes së djeshme janë kthyer në virale momentet nga ndeshja Zvicër-Serbi, ku kjo e fundit u mund dhe u...

Radar1 ditë më herët

Shqipëria narkoshteti i parë i Europës

Berisha: Shqipëria narkoshteti i parë i Europës Kryedemokrati Sali Berisha është shprehur se Shqipëria është Kolumbia e Evropës. Në fjalën...

Facebook