Lidhu me ne

Mix

Kjo është kënga e panjohur e Freddie Mercury, që nuk ishte dëgjuar kurrë më parë

Kur u regjistrua dhe pse nuk u publikua deri më sot? Çfarë kanë për të thënë anëtarët e gjallë të “Queen”

Kjo është kënga e panjohur e Freddie Mercury, që nuk ishte dëgjuar kurrë më parë

Më shumë se njëzet vjet pas vdekjes së tij të parakohshme, legjendari Freddie Mercury “rikthehet” me një këngë që nuk është publikuar kurrë deri më sot. Është kënga e Queen ‘Face It Alone’ e cila do të përfshihet në ribotimin e albumit ikonik të grupit ‘The Miracle’.

Kjo marrëveshje rekord, e cila ishte një sukses i madh komercial, ishte e 13-ta me radhë për Queen. Këngët u regjistruan në vitin 1988, në një kohë jashtëzakonisht të vështirë për anëtarët e grupit të cilët e dinin se Freddie Mercury vuante nga SIDA, pavarësisht se ky lajm tragjik ende nuk ishte bërë publik. Albumi u publikua në vitin 1989 dhe përmbante këngë himn, si ‘I Want It All’.

“Face it Alone” ishte ndër këngët që u shkruan për këtë album të veçantë, por në fund u la jashtë. Që atëherë e deri më tani nuk është shfrytëzuar asnjëherë: “Këtë këngë thuajse e kishim harruar. Por ja ku është, kjo perlë e vogël. Është e mahnitshme, një zbulim i vërtetë”, entuziazmon Roger Taylor ndërsa Brian May shton me emocion: “Më vjen mirë që partnerët tanë e zbuluan këtë pjesë. Pas gjithë këtyre viteve ne mund të dëgjohemi të gjithë së bashku duke punuar në studio për një pjesë të mrekullueshme që nuk u mbarua kurrë.”

Ripublikimi i përvjetorit të albumit është planifikuar për në 18 nëntor dhe përfshin shumë materiale të papublikuara nga epoka e artë e Queen.

MË TEPËR

Mix7 orë më herët

Meghan Markle e ka tradhëtuar Princin Harry, çifti mbretëror drejt divorcit

“Meghan e tradhtoi Princin Harry, çifti mbretëror drejt divorcit” – ‘Il Giornale’ Meghan Markle e ka tradhëtuar Princin Harry, me...

Mix7 orë më herët

3 shenjat e horoskopit që janë ambicioze

Për shumë njerëz, të jetosh pa ambicie do të thotë të jetosh pa një qëllim në jetë. Njerëz të tillë...

Kioske14 orë më herët

Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”?

Respublica.al Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”? Prej 24 orësh në media po diskutohet...

Mix14 orë më herët

Amber Heard, personi më i kërkuar në Google për vitin 2022

Hollywood CelebTattler ka zbuluar personat më të kërkuar në Google për vitin 2022. Faqja gjurmoi mbi  150 personazhe të famshëm  dhe përfundimisht ...

Mix14 orë më herët

Margot Robbie flet për skenën intime me DiCaprio: Isha shumë nervoze

Margot Robbie ka folur së fundmi për  prapaskenat me aktorin e saj të “The Wolf of Wall Street” Leonardo DiCaprio....

Mix14 orë më herët

Dhëmbët e parë: kur shfaqen dhe si të kujdesemi për ta

Dhëmbët e parë: kur shfaqen dhe si të kujdesemi për ta Dhëmbët e parë të fëmijëve do të shfaqen kur...

Mix14 orë më herët

Uji me limon ka shumë përfitime, por a mund ta konsumojmë në shtatzani?

Uji me limon ka shumë përfitime, por a mund ta konsumojmë në shtatzani? Ja perse duhet te pini uje me...

Kritike14 orë më herët

Në Shqipëri gjëra kriminale diskutohen si biznes normal

Rama duhet të dorëhiqej” Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin ‘Open’ në News24, ka folur mbi projektin e portit...

Sport14 orë më herët

Shijoni SUPERGOLIN e Richarlison/ Braziliani shënon golin më të bukur të Botërorit (VIDEO)

Brazil-Serbi një nga ndeshjet me interesante të këtij Botërori. Sulmuesi Tottenham i argëtoi të gjithë te goli i dytë, duke...

Mix14 orë më herët

FOTO: Pishina natyrale Siwa Oasis, destinacioni që duhet vizituar të paktën një herë në jetë

Siwa Oasis, një nga vendbanimet më të largëta të Egjiptit, është gjithashtu një destinacion popullor turistik falë pishinave mahnitëse të...

Facebook