Lidhu me ne

Mix

Pse James Corden u dëbua nga restoranti i njohur


James Corden është dëbuar nga pronari i restorantit të njohur “Balthazar” në New York.

Pronari i lokalit, Keith McNally – i cili ka një histori të nxjerrjes së të famshëmve nga restorantet e tij – tha se e ndaloi drejtuesin e “Late Late Show”, për shkak të sjelljes jo të duhur ndaj stafit.

71-vjeçari e quajti gjithashtu prezantuesin klientin më abuziv që vizitonte restorantin e tij.

Ai pretendoi në Instagram se, James ishte sjellë keq edhe në restorantin e tij të dikurshëm, Café Luxembourg.

Keith shtoi: “James Corden është një komedian me një talent të jashtëzakonshëm, por aspak i sjellshëm.”

Keith tregoi edhe një rast që kishte ndodhur më 9 tetor, ku James kishte kritikuar stafin e tij pasi vezët e gruas së tij nuk ishin përgatitur sipas dëshirës së saj gjatë drekës.

Ai tha: “Zonja porositi një omëletë me të verdhë veze me djathë dhe sallatë. Disa minuta pasi morën ushqimin, James thirri kamarierin dhe i tha se kishte pak të bardhë veze të përzier me të verdhën e vezës. Kamarieri informoi menaxherin e katit, shefi e ribëri pjatën.

Në atë moment James Corden filloi t’i bërtiste si i çmendur personelit: ‘Nuk mund ta bësh punën tënde! Ju nuk mund të bëni punën tuaj! Ndoshta duhet të shkoj në kuzhinë dhe të gatuaj omëletën vetë!’”

Keith tha se për t’i kërkuar ndjesë personeli i dhuroi një shampanjë prezantuesit të njohur dhe gruas së tij Julia Carey, me të cilën ai ka tre fëmijë.

Mirëpo mesa duket James nuk i ishte zbutur zemra as pas këtij gjesti, dhe personeli kishte kaluar një ditë të keqe në punë shkak i sjelljes së tij.

Pronari i restorantit shtoi: “Puna e tyre tashmë është mjaft e vështirë. Ata nuk duhet ta marrin këtë lloj sjellje nga askush, veçanërisht nga të pasurit dhe të famshmit.”

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook