Lidhu me ne

Mix

Si veprojnë me dashurinë vajzat e zgjuara? 6 sjellje tipike

Si veprojnë me dashurinë vajzat e zgjuara? 6 sjellje tipike

A janë të vështira vajzat e zgjuara kur vjen puna te dashuria? Apo është thjesht një klishe? Po si vepron një vajzë e zgjuar? Le të shohim gjashtë sjellje tipike.

Ato nuk ia falin kujtdo besimin dhe dashurinë: Një pjesë e madhe e zgjuarsisë është përvojë, më pas vjen intuita. Përvoja dhe intuita e një vajze që ne e përcaktojmë si të zgjuar e drejton tek ata partnerë që mund ta përmbushin në çdo aspekt. Një vajzë e zgjuar e ka të qartë se çfarë do dhe nuk lëkundet nga një flirt i momentit.

Ato nuk kanë frikë nga vetmia: Ato ndihen njësoj mirë kur janë vetëm dhe nuk nxitohen për të gjetur dikë; kanë gjithë kohën që u duhet për t’i shqyrtuar mirë mundësitë që u ofrohen. 

Nuk u duhet një njeri i dytë për t’ia bërë jetën të thjeshtë: Ato nuk presin nga partneri që t’ia sjellë gjërat në pjatë. Ato duan dikë që mund t’ia dalë mbanë dhe të përshtatet në çdo rrethanë. Sa për të tjerat, mund t’ia dalin fare mirë vetë.

Flirti nuk është prioritet: Vajzat e zgjuara, si të gjithë njerëzit e zgjuar, dinë t’i japin çdo gjëje vendin që i takon. Miqtë, familja, puna, shkolla, janë pjesë e rëndësishme e jetës së tyre, po aq sa një partner. Ndaj nuk e ndiejnë nevojën e flirteve të shpeshta për të mbushur ndonjë boshllëk.

Ndonjëherë mund t’ju komplesojnë: Ngaqë e dinë shumë mirë çfarë zotërojnë, nuk janë të varura te fjalët e komplimentat e të tjerëve, ndaj mos prisni një buzëqeshje të jashtëzakonshme nëse u thoni “sa e mirë je bërë sot”. Por ndonjëherë vetëbesimi dhe vetëdija mund të krijojë siklet tek personi tjetër, pasi lë përshtypjen e dikujt që mund të thotë lehtësisht “JO”.

Tërheqja është vetëm hapi i parë: Ato nuk bien pre e “kurthit” të tërheqjes së parë, ndaj duhen më shumë gjëra për t’i bërë për vete.

Burimi: Higher Perspectives

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix8 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook