Lidhu me ne

Kritike

Veliaj vetëm korrupton drejtësinë, bashkëpunon me krimin, betonizon Tiranën në mënyrë të pakthyeshme

Enton Abilekaj: Ajo që i ka bërë Veliaj Tiranës, e parikuperueshme! Bashkëpunon me krimin, betonizon në mënyrë të pakthyeshme

Enton Abilekaj: Ajo që i ka bërë Veliaj Tiranës, eErion Veliaj dhe Enton Abilekaj

Enton Abilekaj thotë se Tirana nuk mund të rikuperojë pas asaj që i ka bërë Erion Veliaj me betonin. 

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Abilekaj tha se shumë qytetarë mendojnë si të largohen nga Tirana, pasi është bërë qytet i pajetueshëm. 

“Kemi një qytet të parikuperueshëm sot.

Edi Rama i pari, pasi rikuperoi disa gjëra, filloi betonizimin. Basha me gjumin që bëri dha 40 leje ndërtimi, nuk bëri gjë tjetër. E përgjithshmja e Bashës ishte negative por e rikuperueshëm. Kjo që po bën Veliaj, është e parikuperueshme. Në Tiranë, çdo njeri normal kërkon të largohet.

Nuk ka as aksesin e blerjes së një shtëpie, sepse Tirana i ka dhënë hapësirën drogës, parave të pista. Çfarë të mirash ka bërë? Nëse ka bërë gjë të mirë, ka bërë detyrën. Një njeri që bën një gjë jashtë detyrës, që shkon mbjell pemë atje… Ku shkojnë fondet? Ku është gjelbërimi? Ku kanë shkuar paratë që kemi paguar për ujin? Jep llogari ky njeri?

Ky vetëm korrupton drejtësinë, bashkëpunon me krimin, betonizon Tiranën në mënyrë të pakthyeshme. Ne nuk jetojmë dot në Tiranë”, tha Abilekaj. 

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook