Lidhu me ne

Mix

Meghan Markle flet për prapaskenat e spektaklit ‘Deal or No Deal’ U largova sepse nuk duhej truri, por bukuria

Meghan Markle zbulon prapaskenat e spektaklit 16 vite më parë: U largova se nuk duhej truri, por bukuria

Meghan Markle ka qenë një nga vajzat pjesëmarrëse të lojës ‘Deal or No Deal’ 16 vite më parë. Së fundmi, ajo ka folur për pjesëmarrjen e saj, duke rrëfyer gjatë një interviste për episodin e gjashtë të “Archetypes”, arsyen pse vendosi të largohej.

“Në vitin 2006, unë pata një periudhë të shkurtër si një vajzë çantë në versionin amerikan të lojës. Përvoja ime në shfaqje, e cila përfshinte mbajtjen e çantës së përmendur, së bashku me 25 gra të tjera që bënin të njëjtën gjë, ishte, për mua, emocionuese. Unë kisha studiuar aktrim në kolegj në Universitetin Northëestern. Dhe, si shumë gra të tjera që qëndrojnë në skenë me mua, aktrimi ishte ajo që ndoqa”, tha Megan.

Markle theksoi se “Marrëveshje ose pa marrëveshje nuk kishte të bënte me aktrimin”, ajo ishte ” me të vërtetë mirënjohëse si aktore për audicionin ” dhe që ishte në gjendje të paguante faturat e saj.

“Kisha të ardhura, isha sindikaliste, kisha sigurime shëndetësore, ishte shumë mirë. E megjithatë… kisha studiuar edhe Marrëdhënie Ndërkombëtare në kolegj. Dhe kishte raste kur isha në xhirimet e Deal or No Deal dhe mendoja për kohën time duke punuar si praktikante në Ambasadën e SHBA në Argjentinë, në Buenos Aires”, tha ajo.

Meghan Markle zbuloi se para regjistrimit të emisionit, vajzat rreshtoheshin dhe kishte zona të ndryshme që duhet të ekspozonin imazhin e tyre. Dukesha zbuloi gjithashtu se çdo javë atyre u jepeshin kupona për nxirje me sprej, sepse ekzistonte një ide se si duhet të dukeshim saktësisht. Gjithçka kishte të bënte me bukurinë dhe jo domosdoshmërisht trurin.’

“Dhe kur mendoj në atë kohë, nuk do ta harroj kurrë atë detaj, sepse disa momente para se të dilnim në skenë, ishte një grua që drejtonte shfaqjen dhe ajo ishte atje në prapaskenë, dhe unë ende mund ta dëgjoj. Ajo nuk mund ta shqiptonte saktë mbiemrin tim dhe unë e dija se me kë po fliste, sepse ajo më thoshte, ‘Mark-ell ‘”, rrëfeu Megan.

Gjithashtu, Meghan Markle zbuloi pse u largua nga “Deal or No Deal”. “Siç thashë, isha mirënjohës për punën, por jo për mënyrën se si më bëri të ndihem. E cila nuk ishte… e zgjuar. Dhe meqë ra fjala, unë isha e rrethuar nga gra të zgjuara në atë skenë. Por ky nuk ishte fokusi i arsyes pse ishim atje. Dhe do të përfundoja duke u larguar me këtë tronditje, duke e ditur se isha shumë më tepër se ajo që po portretizoja në skenë.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook