Lidhu me ne

Mix

Meghan Markle zbulon se e ka gjykuar dhe e ka pasur zili Paris Hilton për këtë arsye

Meghan Markle pranoi se e kishte gjykuar Paris Hilton përpara se ta intervistonte, sepse trashëgimtarja e famshme u rrit “si e bukur”.

Dukesha e Sussex foli me Hilton për episodin e kësaj jave të podcast-it të saj, por rrëfeu për Variety se ajo hyri në diskutim me opinione negative.

“Më vinte turp ta pranoja, por kam pasur një gjykim për të që bazohet në gjithçka që kam parë dhe nuk më pëlqen të vij nga një vend gjykimi,” tha Markle. “Por unë gjithashtu nuk u rrita si e bukur.”

Në dukje e hutuar, gazetarja në pyetjet dhe përgjigjet e Variety i kërkoi Markle të sqaronte se çfarë donte të thoshte me deklaratën.

“Unë u rrita si e zgjuar. Kur mendoja për Paris, mendoja me zili dhe gjykim – dy nga gjërat më të rrezikshme”, shpjegoi Markle. “Por më pas ti dëgjon për traumën e saj dhe jetën e saj dhe këtë personazh.”

Markle këmbënguli se paraqitja e Hilton në “Archetypes” kishte për qëllim të ishte për të treguar “humanizimin e saj” dhe jo një mbrojtje e saj.

“Nuk më intereson se në çfarë situate jeni – nëse një djalë apo vajzë 16-vjeçare, apo një grua në vendin e punës, ndihet i/e objektivizuar ose i/e çnjerëzuar sepse karakteri i tyre është keqinterpretuar… shpresoj që të gjithë që dëgjojnë me një mendje të hapur mund arrijnë në mendimin: ‘A mund të mendoj për një sekondë se ka një njeri atje?’

Hilton është transformuar nga një ylli reality në një grua që po mbron ndryshimin nisur nga abuzim seksual me të cilin dyshohet se u përball në shkollën Provo Canyon në Utah kur ishte adoleshente.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook