Lidhu me ne

Mix

Britney Spears këmbëngul se i ati po përpiqej ta vriste

Britney Spears betohet se babai i saj, Jamie Spears, po përpiqej ta vriste atë gjatë periudhës së konservatorit.

Në një video 2-minutëshe të postuar në Twitter, princesha e popit zbuloi se kishte bërë tre MRI para se të dërgohej në një institucion të shëndetit mendor në fillim të vitit 2019.

“E gjithë kjo nuk kishte kuptim,” kujtoi Britney për ekzaminimet mjekësore 3-orëshe. “[Nuk e kuptova] izolimin, infermieret, shishet e gjakut, komunikimin e vazhdueshëm”.

Ajo shtoi se nuk e dinte pse duhej t’i bënte analizat, duke menduar në një moment se mund të ishte duke u trajtuar për kancerin, por asnjë nga këto nuk ishte e vërtetë.

“Nuk po ankohesha për asgjë, thjesht më thanë se duhej të shkoja, ishte babai im dhe nuk kisha të drejta në atë kohë, kështu që në thelb duhej ta bëja”, tha Britney për testin që kërkonte kohë. “Gjëja më e vështirë është të dish se ata thjesht po tregoheshin të këqinj dhe se me të vërtetë ndjeja sikur babai im po përpiqej të më vriste.”

Në një seri postimesh vijuese, Britney tha se dëshira e saj është që ta bëjë të atin të përjetojë të njëjtat gjëra si ajo dhe që “njerëzit ta trajtojnë atë si një provë shkencore”.

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix9 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix9 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix9 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook