Lidhu me ne

Sport

500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëve *shumë* të pasur?

500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëve

Këtë javë u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Topit të Artë, trofe të cilin e fitoi Karim Benzema.

Gjatë mbrëmjes gala u dhanë edhe çmime të tjera, siç ishte edhe ai i sulmuesit më të mirë, që u fitua nga Robert Lewandowski.

Mes dy futbollistëve, sidoqoftë, nuk u krahasuan vetëm çmimet, por edhe një aksesor. Kur ata u ngjitën në skenën e Théâtre du Châtelet, në Paris, jo pak vëmendjen morën orët që kishte zgjedhur secili prej tyre për eventin.500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëveROBERT LEWANDOWSKI500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëveKARIM BENZEMA

Lojtari i Realit mbante një orë të markës Richard Mille, ndërsa ai i Barcelonës një orë të Casio. Pra, Benzema kishte në kyçin e tij një orë RM 65-01 Red Gold që kushton 500.000 euro, ndërsa Lewandowski një Unisex Casio Vintage, që kushton më pak se 50 euro.500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëveKARIM BENZEMA500 mijë vs 50 euro: Pse kjo diferencë mes dy futbollistëveROBERT LEWANDOWSKI

Zgjedhja modese e këtij të futndit, u bë virale në rrjetet sociale. Megjithatë, ora e tij e lirë nuk është rastësi, duke marrë parasysh se futbollisti polak është grabitur në Barcelonë. Atij iu vodh një orë Patek Philippe me vlerë rreth 700.000 euro.

Burimi: A2 CNN, Marca

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook