Lidhu me ne

Kryesore

Kryeministri është inspiruesi i dhunës që po vret të rinjtë!

Edi Rama Archives - Lapsi.al

Kryeministri është inspiruesi i dhunës që po vret të rinjtë!

Policia vrau Klodian Rashën, iku Sandër Lleshaj dhe Ardi Veliu, por dhuna vazhdoi.

Policia vrau Jurgen Dukën dhe Jonada Avdian, iku Gledis Nano, por dhuna policore vazhdoi.

Sot shohim që Laer Kurti, ka vdekur në duart e policisë.

Dhuna vazhdon dhe do të vazhdojë derisa të largohet burimi i kësaj dhune, i cili ka një emër: Edi Rama.

Është ai që e drejton dhe inkurajon këtë sistem represiv, që shtyp qytetarët e zakonshëm, pasi nuk arrin t’i bind dot më.

Kjo gjë nuk zgjidhet me largimin e drejtorëve, apo ministrave, sepse ata do vazhdojnë të ndjekin urdhrat e Edi Ramës, të cilit i intereson një polici të cilën e kanë frikë qytetarët e zakonshëm, por jo kriminelët.

Si ka mundësi që policia vret vetëm njerëz të pafajshëm? Si ka mundësi që policia nuk vret, qoftë edhe aksidentalisht, vrasësit me pagesë apo baronët e drogës?

Si ka mundësi që e njëjta polici që merr në mbrojtje Ervis Martinajn dhe Klement Balilin, vret djemtë e rinj që rrinë në lagje?

Kjo ka vetëm një shpjegim, dhe ai ka një emër, quhet Edi Rama.

Në 10 vite qeverisje, ai ka ndërtuar një Polici të dhunshme, represive, që shkon deri në vrasjen e qytetarëve të zakonshëm.

Në 10 vite në pushtet, ai ka pajisur me armatime, me gaz dhe instrumente dhunë një polici të frymëzuar për të dhunuar qytetarët.

Policia sot duhet të reformohet, por ky reformim nuk mund të ndodhë përsa kohë në krye të shtetit është Edi Rama.

Prandaj pa ikur ai, askush nga ne nuk është i sigurtë. Fëmija e kujtdo mund të ketë të njëjtin fat si Klodiani, Laerit apo Jonadës.

Prandaj Edi Rama, më mirë jep dorëheqjen sot, përpara se të përballesh me dëshpërimin e prindërve të cilëve pasi iu ke marrë pasurinë, tashmë po iu vë në rrezik edhe jetën e fëmijëve.

Dorëhiqu, përpara se të jetë shumë vonë!

/Nisma Thurje

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix8 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook