Lidhu me ne

Radar

“O legen, b.q. i droguar, pijanec”, Sherri pa mikrofon në Kuvend mes Ramës dhe Palokës

“O legen, b.q. i droguar, pijanec”, Sherri pa mikrofon në

Në fund të seancës së djeshme parlamentare kur ishte duke u votuar, kryeministri Edi Rama është përplasur verbalisht me dy deputetët demokratë, Edi Paloka dhe Bujar Leskaj.

Gjithçka ka nisur kur Paloka i është drejtuar Ramës duke e pyetur nëse e kishte ndërruar pjatën që kishte përpara në vendin ku qëndronte.

Kaq ka mjaftuar që Rama t’i drejtohet duke i thënë se ishte i pirë dhe nuk duhet të rrinte në sallë.

Pjesë e debatit është bërë edhe Bujar Leskaj, me të cilin kryeministri e ka vijuar debatin.

Në fund të seancës grupi i PS-së deklaroi se depozitojë një kërkesë për përjashtimin me 10 ditë nga punimet e kuvendit dy deputetët demokratë.

Edi Paloka-Ramës: A e ndërrove pjatën, e ndërrove pjatën.

Edi Rama: Ti je i pire, ik pi raki.

Bujar Leskaj ndërhyn edhe i flet Edi Palokës

Edi Rama: Bujar, po ti çfarë ke që flet, pse ndërhyn?

Bujar Leskaj-Edi Ramës: Po ti ç’ke që bën si i fortë?

Edi Rama: Pse të fola unë ty apo ti mua?

Edi Rama: Të fola unë ty apo ti mua?

Bujar Leskaj: Unë i fola Edit nuk të fola ty, se nuk më rruhet fare për ty

Edi Rama tund kokën dhe pi ujë

Bujar Leskaj: Ç’ma luan kokën. Pi mall të mirë, pi mall të mirë.

Edi Rama: Ik e ha ndonjë kërmë.

Bujar Leskaj: Kërma e satëme. Unë nuk e di se çfarë…

Edi Rama: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj. Ju jeni pa fe, pa atdhe

Paloka i afrohet Ramës, afrohen edhe efektivët e Gardës

Paloka: O legen kujt i bën presion ti. Ty të njeh e gjithë Tirana që je legen mo. O i pafytyrë, o b.q. se këta nuk të njohin ty, por unë të njoh shumë mirë se kush je.

Rama: Ju të dy jeni tapë po ikni që këtu.

Paloka: Jemi ne tapë? Po ti e ndërrove pjatën ti? E more vizën tjetër?

Rama: Ti je tapë edhe kur je mirë mo.

Rama- Nikollës: A ka mundësi të dalin jashtë këta të dy?

Bardhi: Po ti kush je ti që jep urdhra?

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix2 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix2 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix2 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix3 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Mix3 ditë më herët

Poezi për Atdheun nga Asdreni

Me vite jam larguar,i dashur Atdhe,por nuk të kam harruar,se shumë i ëmbël je. Kjo zemra më këndonpër ty, o...

Mix4 ditë më herët

Sa ditë është normale vonesa e menstruacioneve ( ciklit menstrual )

Kur cikli menstrual paralajmëron probleme me shëndetin Ciklet menstruale “normale” ndryshojnë nga një grua/vajzë tek tjetra. Një sërë faktorësh mund...

Mix4 ditë më herët

Pse ndodh vonesa e ciklit menstrual dhe a nënkupton kjo vetëm shtatzaninë?

Kur ndodhin vonesa të ciklit menstrual, menjëherë fillon paniku për një shtatzani të mundshme. Por, përpiquni të mos shqetësoheni shumë...

Mix4 ditë më herët

Vonesa e ciklit / Sa mund të vonojë një cikël menstrual?

Nëse nuk keni ndonjë gjendje të njohur që ndikon në ciklin menstrual, periudha menstruale duhet të fillojë brenda 21 deri...

Mix6 ditë më herët

Brad Pitt dëshiron të bëjë një film për jetën e Britney Spears!

Ende pa bërë një muaj, libri më i shitur i kujtimeve të Britney Spears, “The Woman in Me”, është në...

Facebook