Lidhu me ne

Kryesore

Berisha nga Shkodra: Qeveria hapi digat pa njoftuar, shet energji me çmim 4 herë më të ulët se e blejnë

Berisha nga Shkodra: Qeveria hapi digat pa njoftuar, shet energji me çmim

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha mbërriti në Shkodër për të inspektuar zonat që u përmbytën si pasojë e reshjeve të shiut.

Berisha shprehu solidaritet me famlijet e përmbytura, teksa theksoi se është faji i qeverisë që hapi digat dhe shkaktoi përmbytjet. Kryedemokrati tha se moti i keq ishte parashikuar dhe paralajmëruar, ndërsa qeveria nuk mori masa për të mos ndërprerë vjedhjen.

Kreu i demokratëve u shpreh se energjia po shitet me çmim 4 herë më të ulët nga sa blihet.

“I kam ndjekur me shumë shqetësim dhe vëmendje zhvillimet.

Erdha këtu të shpreh solidaritetin tim për të gjithë banorët e Gurit të Zi, të Shkodrës.

Erdha këtu të shtoj se absolutisht kjo është dëshmi e një papërgjësie të plotë të qeveritarëve që mbrëmë hapën tunelet e Komanit, kanë derdhur nga porta e Vaut të Dejës 2.000 m2/ sek.

Dhe të gjitha këto sepse nuk dilnin dot nga skema e vjedhjeve.

Këto reshje kanë qenë tërësisht dhe plotësisht të parashikuara qoftë nga IGJEUM, i cili jua ka dërguar në zyra të gjithë qeveritarëve që vjedhja ua ka verbuar sytë.

Sot po shesin energji, me një çmim katër herë më të ulët se e blejnë, se e kanë kontratat.

Janë verbuar”, tha Berisha.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook