Lidhu me ne

Radar

Facebook i Ramës plot me profile false, mijëra u fshinë brenda një muaji

Facebook i Ramës plot me profile false, mijëra u fshinë brenda

Ashtu siç edhe është folur përherë, Facebook i Edi Ramës është i mbushur plot me profile false, që i bëjnë like e share në rrjetet sociale.

‘Në llogarinë e kryeministrit ka shumë llogari false. Vetëm në gusht janë mbyllur 13 mijë llogari false’ është shprehur drejtuesi i ‘Terra World’, Blerim Gjeladini për A2.

‘Ne kemi bërë dhe një rankim në rang global, por dhe kombëtar kemi dy periudha, atë së fundmi, se kemi një ngjarje të re që është rikthimim e Berishës, i cili së fundmi është i pari.

Ai vazhdon të jetë i pari për klikime në Facebook, pastaj vjen zoti Rama dhe të tjerët. Kemi një matje interesante për primaret që kanë sjellë një aktivizim të opozitës, sidomos në FB që janë më lartë se politikanët e tjerë në Shqipëri.

Edi Rama është i dyti, por ka një trend negativ, krahasim me reagimin për postime. Trendi është me vetë personi. Mesatarja e reagimit është më e vogël se periudha paraprake. Ne aplikojmë një filtër. Është trend që njerëzit hapin fake account, algoritmi ynë i largon ato.

Në llogarinë e kryeministrit ka shumë llogari false. Vetëm në gusht janë mbyllur 13 mijë llogari false. Shumë politikanëve iu ka rënë shumë ndjekja pasi kanë thyer rregullat e rrjetit social’, tha Gjeladini.

MË TEPËR

Mix5 orë më herët

Meghan Markle e ka tradhëtuar Princin Harry, çifti mbretëror drejt divorcit

“Meghan e tradhtoi Princin Harry, çifti mbretëror drejt divorcit” – ‘Il Giornale’ Meghan Markle e ka tradhëtuar Princin Harry, me...

Mix5 orë më herët

3 shenjat e horoskopit që janë ambicioze

Për shumë njerëz, të jetosh pa ambicie do të thotë të jetosh pa një qëllim në jetë. Njerëz të tillë...

Kioske12 orë më herët

Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”?

Respublica.al Çfarë thotë Mit’hat Frashëri dhe Faik Konica për llojin e “shtetasit Taulant”? Prej 24 orësh në media po diskutohet...

Mix12 orë më herët

Amber Heard, personi më i kërkuar në Google për vitin 2022

Hollywood CelebTattler ka zbuluar personat më të kërkuar në Google për vitin 2022. Faqja gjurmoi mbi  150 personazhe të famshëm  dhe përfundimisht ...

Mix12 orë më herët

Margot Robbie flet për skenën intime me DiCaprio: Isha shumë nervoze

Margot Robbie ka folur së fundmi për  prapaskenat me aktorin e saj të “The Wolf of Wall Street” Leonardo DiCaprio....

Mix12 orë më herët

Dhëmbët e parë: kur shfaqen dhe si të kujdesemi për ta

Dhëmbët e parë: kur shfaqen dhe si të kujdesemi për ta Dhëmbët e parë të fëmijëve do të shfaqen kur...

Mix12 orë më herët

Uji me limon ka shumë përfitime, por a mund ta konsumojmë në shtatzani?

Uji me limon ka shumë përfitime, por a mund ta konsumojmë në shtatzani? Ja perse duhet te pini uje me...

Kritike12 orë më herët

Në Shqipëri gjëra kriminale diskutohen si biznes normal

Rama duhet të dorëhiqej” Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin ‘Open’ në News24, ka folur mbi projektin e portit...

Sport12 orë më herët

Shijoni SUPERGOLIN e Richarlison/ Braziliani shënon golin më të bukur të Botërorit (VIDEO)

Brazil-Serbi një nga ndeshjet me interesante të këtij Botërori. Sulmuesi Tottenham i argëtoi të gjithë te goli i dytë, duke...

Mix12 orë më herët

FOTO: Pishina natyrale Siwa Oasis, destinacioni që duhet vizituar të paktën një herë në jetë

Siwa Oasis, një nga vendbanimet më të largëta të Egjiptit, është gjithashtu një destinacion popullor turistik falë pishinave mahnitëse të...

Facebook