Lidhu me ne

Mix

Johnny Depp ndahet përfundimisht nga Jack Sparrow

Ylli 59-vjeçar luajti për herë të fundit personazhin në vitin 2017, në filmin e titulluar “Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”

After Claiming He Would Turn Down $300 Million Offer From Disney, Johnny  Depp is Secretly Returning as Jack Sparrow in Pirates of the Caribbean,  Shooting Reportedly Starts Soon in UK

Mesa duket, beteja ligjore e Johnny Depp me Amber Heard i ka kushtuar shtrenjtë atij. Një prej tyre ishte e ardhmja e tij në filmin më popullor.

Pas frymës që morën fansat e aktorit hollivudian, kur dëgjuan të lehtësuar se Margot Robbie nuk do të jetë në rolin legjendar, tashmë ata vijnë përballë një goditje edhe më të ashpër.

Lajmi se Depp nuk do të luajë në “Pirates of the Caribbean” filloi të qarkullojë të mërkurën, 23 nëntor, me raporte që tregojnë se aktori nuk do të shfaqet më në ekskluzivitetin e Disney pas largimit të tij në 2018.

Sipas Daily Mail, çdo pritshmëri e fansave për rikthimin e aktorit, zhytet në baltë dhe publiku duhet të kërkojë mbështetje te aktorët e tjerë, për të luftuar trishtimin.

Ylli 59-vjeçar luajti për herë të fundit personazhin në vitin 2017, në filmin e titulluar “Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales” përpara se gjigandi i filmit ta pushonte atë mes akuzave të bëra kundër tij nga ish-gruaja e tij, Amber Heard.

Gazeta britanike vjen në pikën për të mohuar gjithçka që shkruante “The Sun” deri pak ditë më parë, kur një burim theksoi se filmi i gjashtë i titulluar “Një ditë në det”, ishte duke u përgatitur.

“Depp do të kthehet si Jack Sparrow dhe do të fillojë xhirimet në fillim të shkurtit në një vend të pazbuluar në Mbretërinë e Bashkuar. Gjithçka është në fazën fillestare dhe nuk ka ende asnjë regjisor të lidhur me projektin, i cili quhet “Një ditë në det”. Johnny pritet të bëjë një xhirim provë në fillim të shkurtit përpara se të fillojë prodhimi”, shkruante “The Sun”.

Margot Robbie dhe Piratët

Versioni i ri i “Pirates of the Caribbean” me protagoniste Margot Robbie, duket se nuk ka lulëzuar.

Aktorja ka treguar në një intervistë të fundit se ky film ndoshta nuk do të realizohet kurrë. Duke folur për Vanity Fair, 32-vjeçarja pranoi se Disney anuloi xhirimin e “Pirates”, ku ajo do të kishte luajtur.

Që nga viti 2020, Disney ka njoftuar synimet e për të ecur përpara me një xhirim “me gjini femërore” të “Pirates” dhe për të lënë pas Jack Sparrow të Depp, çështja gjyqësore e të cilit me Amber Heard ishte në pritje. Por kjo ide i përket së shkuarës.

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix10 orë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix12 orë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix12 orë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix13 orë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar13 orë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Radar14 orë më herët

Policia nuk lejoi protestën e 6 dhjetorit, reagon Berisha: Do vërshojmë në shesh, refuzimi është i paqenë

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar pasi Policia e Tiranës refuzoi kërkesën e PD për zhvillimin e protestës së...

Radar17 orë më herët

Protesta paqësore e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici

Protesta e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici Në shkresën e policisë drejtuar...

Radar17 orë më herët

Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori

Lala: Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori Gazetarja Klodiana Lala deklaroi...

Mix17 orë më herët

10 veprime që e shkatërrojnë totalisht takimin e parë

Le të jemi të sinqertë, takimi i parë nuk është diçka e lehtë. Harrojeni fjalën ‘Ji vetvetja’. Të paktën takimi...

Facebook