Lidhu me ne

Radar

Porti i Durrësit/ ‘Mamuthët’ e Shqipërisë dhe të Lindjes së Mesme do shijojnë jahtet

Porti i Durrësit/ Berisha: ‘Mamuthët’ e Shqipërisë dhe të Lindjes së Mesme do shijojnë jahtet

Rama i përgjigjet opozitës: Nuk do të tërhiqemi për

Kryetari i PD Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend u ka bërë thirrje deputetëve që të heqin dorë nga marrëveshja për Portin e Durrësit.

Ish-kryeministri theksoi se, nëse kanë dinjitet duhet t’i thonë jo këtij projekti që e cilëson aferë.

“Është kuleta më e madhe e Bit Coin në Europë. E dini se me sa urgjencë erdhi këtu ligji i Bit Coin. Deri tani janë vjedhur nga Shqipëria 2,2 mld euro evropianeve.

Apartamente dhe 900 njësi akomodimi hoteliere, do mblidhen këtu mamuthët e Shqipërisë dhe të Lindjes së Mesme, do kenë dhe jahtet përkarshi, kurse shqiptarët popull gomonesh dhe do largohen në Europë.

E dini se sa kushton porti i ri ekuivalent me portin e Durrësit, kushton 2 mld euro.

Ato do dalin nga shqiptarët e varfër.

Thërritini arsyes dhe hidheni poshtë këtë marrëveshje, nëse keni dinjitet.”, tha Berisha.

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix2 orë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix2 orë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar2 orë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Radar3 orë më herët

Policia nuk lejoi protestën e 6 dhjetorit, reagon Berisha: Do vërshojmë në shesh, refuzimi është i paqenë

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar pasi Policia e Tiranës refuzoi kërkesën e PD për zhvillimin e protestës së...

Radar6 orë më herët

Protesta paqësore e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici

Protesta e 6 dhjetorit, BE e mbështet, Rama në panik kërkon ta bllokojë me polici Në shkresën e policisë drejtuar...

Radar6 orë më herët

Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori

Lala: Balla është përgjuar më shumë se 48 orë, gjykata urdhëroi të fshihet serveri në Prokurori Gazetarja Klodiana Lala deklaroi...

Mix6 orë më herët

10 veprime që e shkatërrojnë totalisht takimin e parë

Le të jemi të sinqertë, takimi i parë nuk është diçka e lehtë. Harrojeni fjalën ‘Ji vetvetja’. Të paktën takimi...

Mix6 orë më herët

Studimi: Shenjat e demencës mund të zbulohen që 9 vite përpara diagnozës zyrtare

Shkencëtarët kanë zbuluar së fundmi, se është mundur të dallohen shenjat e sëmundjes së demencës që 9 vjet përpara se...

Mix6 orë më herët

Elizabeth II vuante nga kanceri, libri që rrëfen të vërtetën e vdekjes së Mbretëreshës

Ndonëse certifikata e saj e vdekjes regjistroi “pleqërinë” si versionin zyrtar të shkakut të vdekjes së Mbretëreshës, libri i ri,...

Facebook