Lidhu me ne

Radar

Rama përfaqësuesi më i zi i mafíes

Berisha, marty sali-berisha-edi-rama

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar samitin e 6 dhjetorit ku liderët e vendeve të BE-së do të vijnë në Shqipëri.

Në një takim me banorët e kryeqytetit, Berisha tha se ndër ta, përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare ndërkombëtare është Edi Rama.

Sipas Berishës, protesta e thirrur nga ai do të shërbejë si një mesazh për t’i treguar Europës dhe botës të vërtetat e regjimit të kryeministrit Rama.

Berisha: Më 6 dhjetor do vijnë liderë të vendeve europiane. Njëri prej tyre është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare ndërkombëtare, dhe ky është Edi Rama. Ndaj dhe ne, forcë e vokacionit perëndimor, forcë politike e cila integroi Shqipërinë në NATO dhe bëri hapa të jashtëzakonshëm të integrimit europian, do jemi në protestën më të fuqishme të bërë ndonjëherë. Protesta jonë, nuk ka asnjë shenjë proteste përveçse shenjë mikpritje dhe përzemërsie.

Ne dalim në protestë, me misionin për t’i paraqitur Europës dhe botës, të vërtetën apo Shqipërinë reale. Të vërtetat e zeza të regjimit monist të Edi Ramës. I cili e shndërroi shtetin në makineri elektorale. Duke përdorur bandat për vjedhjen e votës, duke ngritur sistemin e patronazhistët që në një moment u kthyen si terrorist të kuq.

Protesta jonë, kundër një armiku të vlerave europiane në Shqipëri. Protestën më datë 6, duhet ta kuptojmë si një mision për të përfaqësuar vlerat tona. Për të përfaqësuar lumenjtë e vuajteve dhe sakrificave të pamerituara. Është detyrim madhor për ata qindra mijëra të rinj që u larguan nga familjet e tyre.

MË TEPËR

Mix7 minuta më herët

Pirja e kafesë çdo ditë ndihmon në uljen e presionit të gjakut

Ata që konsumojnë zakonisht dy ose tre filxhanë në ditë kanë presion më të ulët të gjakut sesa ata që...

Mix12 minuta më herët

Si ta kuptojmë që kemi rënë vërtet në dashuri?!

Mund të mendoni se e dashuroni shumë dikë, por a e dini dallimin mes të qenit vërtet në dashuri dhe...

Mix14 minuta më herët

Rita Ora guxon me fustanin e saj të tejdukshëm, vë në pah format perfekte

Rita Ora u shfaq e mahnitshme  teksa performonte në klubin e natës Heaven në Londër. Këngëtarja, 32 vjeçe, shfaqi figurën...

Mix18 minuta më herët

A mund të shkaktojë stresi kancer? Ja cilët janë faktorët e rrezikut

Pretendohet se të jetosh në stres të vazhdueshëm, edhe rreziku i zhvillimit të kancerit mund të rritet. Këtë pretendim mund...

Radar26 minuta më herët

Giorgia Meloni, populistja e djathtë me tone të buta dhe qeverisje të hekurt

Populistja e djathtë, Giorgia Meloni e paraqet veten në postin e kryeministres italiane si kujdestare e popullit. Por nuk duhet...

Mix42 minuta më herët

Eddie Murphy: Do doja të isha sërish ‘Donkey’ në Shrek

Eddie Murphy ka folur së fundmi për rolin e tij në ‘Shrek’. Në një intervistë për Etalk, ai zbuloi se do...

Mix47 minuta më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix59 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix1 orë më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix1 orë më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Facebook