Lidhu me ne

Mix

Meghan Markle ishte kërcënuar me vdekje në Mbretërinë e Bashkuar

meghan 1280x720

Meghan Markle ka pohuar gjithmonë se nuk ndihej e sigurt në Londër dhe Princi Harry gjithashtu ka dëshmuar të jetë i mendimit se siguria e gruas së tij ishte në rrezik. Këtë e konfirmon edhe Neil Basu, ish-kreu i njësisë kundër terrorizmit të Policisë Metropolitane, sipas të cilit, frika e tyre nuk ishte e pabazë.

“Nëse do t’i kishit parë gjërat që i ishin shkruar dhe që ajo mori, nuk do të kishte asnjë retorikë për të që e gjeni në internet… ajo ndihej gjithmonë nën kërcënim”, tha ai për Channel 4, duke folur për kërcënime të neveritshme.

Sipas tij Meghan Markle kishte arsye të forta për t’u ndjerë e frikësuar.

“Ne kishim ekipe që po hetonin dhe njerëzit u ndoqën penalisht për ato kërcënime. Është e neveritshme dhe është një problem real. Unë kam folur publikisht për shumë vite për kërcënimin e terrorizmit të ekstremit të djathtë në këtë vend”.

Edhe Princi Harry ishte i shqetësuar për kërcënimet që kishte marrë gruaja e tij.

“Ata nuk do të ndalen derisa të vdesë”, duke krahasuar fatin që ai parashikoi për gruan e tij Meghan Markle me atë të nënës së tij, Lady Diana. Ndjenja e të qenit të pasigurt ishte një nga arsyet që i shtyu Dukët e Sussex të transferoheshin në SHBA dhe të fillonin një jetë të re në Los Anxhelos me fëmijët e tyre Archie dhe Lilibet. Frika i shoqëroi edhe në anën tjetër të botës. Kur mbërritën në Kaliforni, ata qëndruan për herë të parë në shtëpinë e Tyler Perry -t, sepse ai kishte siguri.

Pas këtyre zbulimeve të Neil Basu, kërkesat e Princit Harry dhe Meghan Markle për të garantuar gjithmonë truproja marrin një aspekt të ri. Duka nuk mori pjesë në ceremoninë përkujtimore të gjyshit të tij Princit Filip. “Ai nuk ndihet i sigurt”, thanë avokatët e tij, pasi u tha se nuk do të kishte më të njëjtën shkallë të mbrojtjes personale, pavarësisht se ofroi ta paguante vetë. Ajo që dukej si tekë ishte frika me baza të forta.

MË TEPËR

Mix21 sekonda më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix3 minuta më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Mix4 minuta më herët

Edhe Marie Kondo u lodh nga rregulli në shtëpi: Kam hequr dorë disi sepse po shijoj fëmijët

Për vite me radhë ajo shihej si mbretëresha e pastërtisë, duke frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.? Por pas lindjes...

Mix6 minuta më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix8 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Mix17 orë më herët

KUJDES nga këto kombinime toksike të miqësisë në shenjat e horoskopit

Askush nuk mund ta imagjinojë jetën e tij pa miq. Është familja jonë e dytë, ajo që kemi zgjedhur të kemi dhe...

Radar17 orë më herët

Tony dhe Cherie Blair/ Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e serbe

‘Shqetësime mbi transparencën e biznesit të Tony dhe Cherie Blair’/ ‘BIRN’: Morën mbi 1 milionë euro nga Qeveria shqiptare e...

Mix18 orë më herët

Anne Hathaway thjesht kërceu në terezinë e vet dhe interneti u çmend

TIKTOK Një video e Anne Hathaway ku ajo kërcen për qejfin e vet në festën e “Valentino” dhe interneti mori...

Facebook