Lidhu me ne

Radar

Berisha: Rama ka kthyer PS-në në origjinë, parti mafie dhe terrorizmi. Primaret rreze e fuqishme për votën e lirë


Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka folur për mediat pasi ka votuar për procesin e Primareve brenda forcës politike që ai përfaqëson.

Berisha e ka cilësuar procesin si më të rëndësishmin për Shqipërinë që nga sjellja e pluralizmit politik në vend, ndërsa ka folur edhe për kryeministrin Rama, për të cilin tha se e ka kthyer PS-në në origjinë dhe në një parti të mafies e potencialisht të terrorizmit.

Rama e shndërroi PS-në, e ktheu në origjinë partinë e njishit, mafies, parti potencialisht e terrorizmit dhe gjithë negativitetit që mund të ketë një komunitet që vepron si shpellë mafioze. Edi Rama është i vetmi në Europë që ka përjashtuar votën e lirë nga partia e tij. Në këtë kontekst ky zhvillim është një rreze e fuqishme shprese për rivendosjen e saj në Shqipëri. Ky moment, ky zhvillim pas krijimit të pluralizmit politik në vend shënon aktin më madhor në historinë e Partisë Demokratike. Kjo shënon hapjen më të madhe në tërë historinë e një force politike shqiptare.

Nuk janë 6 bashki pa garë, nuk janë me një kandidat, dhe po të jetë me një kandidat është referendum. Nuk thuhet se ai kandidat u caktua nga Sali Berisha. Kryesia e PD dhe kryetari i saj nuk kanë ndikuar te asnjë kandidat që ka dashur dhe ka paraqitur kërkesën që ai të tërhiqet nga gara. Ka një degë që nuk po zhvillohen dhe do zhvillohen në të ardhmen me vonesë, por kjo nuk e errëson madhësinë e këtij procesi. Janë 3 degë veç Malësisë së Madhe që janë në diskutim për koalicione me aleatë”, tha Berisha.

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix2 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime2 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport24 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix24 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport24 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook