Lidhu me ne

Radar

“Sot është një festë demokracie”- Belind Këlliçi voton në Primaret e Tiranës: Ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve

“Sot është një festë demokracie”- Belind

Kandidati në garë për primaret e Tiranës në PD, Belin Këlliçi, e ka cilësuar si një festë demokracie këtë të diel ku demokratët në të gjithë vendin do të mund të votojnë kandidatët që duan t’i përfaqësojnë në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një prononcim për media pas votimit, Këlliçi tha se ka ardhur koha që pushteti lokal t’u kthehet qytetarëve dhe ftoi të gjithë kandidatët në garë, demokratët dhe qytetarët që të bashkohen në betejën e vërtetë që është më 14 maj.

“Primaret janë një risi jo vetëm për PD por për politikën shqiptare.

Sot e keni parë që demokratët kanë marrë fuqi më shumë se kurrë për të zgjedhur kandidatët që duan t’i përfaqësojnë në zgjedhjet lokale

Dita e sotme është një festë demokracia, është një fuqizimin i anëtarësisë dhe një proes që demokratizon më shumë Partinë Demokratike.

Ju uroj të gjithë kandidatëve në garë suksese, jop vetëm në Tiranë por në të gjithë Shqipërinë dhe të jemi bahskë më 14 maj. Beteja e të gjithë demokratëve dhe shqiptarëve është më 14 maj, ku duhet të votohet kundër një regjimi. Këto 4 vite është humbur çdo kantakt me pushtetin lokal, qytetarët kanë shërbimet më të këqija nga pushteti lokal dhe ka ardhur koha që vëmendja të kthehet te qytetarët.

Për mua është një ditë feste dhe uroj të shkoj sa më mirë”, tha Këlliçi.

MË TEPËR

Mix37 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix42 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime47 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix54 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar56 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar59 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook