Lidhu me ne

Kryesore

Analiza/ Berisha më i pëlqyeri në rrjet, ministrat e Ramës dhe Basha me më shumë ndjekës ‘fake’

Analiza/ Berisha më i pëlqyeri në rrjet, ministrat e Ramës

Reagimet në rrjete sociale, e sidomos në Facebook që është kthyer një platformë komunikimi dhe me më shumë interaktivitet për politikanët, shpesh bëhen pjesë e aludimeve për vërtetësinë e personave të cilët komentojnë ose reagojnë në postimet apo ‘live-‘t e politikanëve.

Eksperti i rrjeteve sociale, Blerim Xheladini, ka treguar ata politikanë të cilët spikatin për reagime të profileve ‘fake’.

Në një lidhje direkte për Euronews Albania, Xheladini vlerëson kreu e Partisë Demokratike si më të pëlqyerin dhe më të ndjekurin në rrjete sociale.

Xheladini tregoi se politikanët me më shumë reagime të rreme janë ministrant e Ramës. Lista kryesohet nga kreu i qeverisë Edi Rama, për t’u pasuar me ministren e Shtetit për Fëmijët dhe Rininë, Bora Muzhaqi, si edhe ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi.

Pjesë e politikanëve të cilët marrin klikime, komente, reagime ‘fake’ është edhe ish-kreu i PD-së Lulzim Basha.

“E kemi nxjerre në listë ne personin që më shumë ndjekës fake. Ne masim këta që kanë reagime fake jo ndjekës, këtë informacion e marrim nga Facebook dhe Instagrami direkt, të cilët na japin informacion për angazhim të jashtëzakonshëm të llogarive të reja që përdoren për përmirësimin digjital të një politikani. Unë mendoj që kjo është pjesa që duhet ta diskutonim dhe që politikanët të jenë sa më shumë të vërtetë. Tek lista që unë kam nisur, më shumë reagime fake kanë disa ministra në qeverinë Rama. Është Bora Muzhaqi dhe Niko Peleshi, ata të cilët i kanë më shumë reagime fake. Është dhe zoti Basha dhe zonja Nikolla, Krifca, Bilali, pra janë një grup politikanësh të cilët kanë reagime fake gjatë periudhës së dhjetorit kur është bërë studimi”, tha Xheladini.

MË TEPËR

Mix42 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix47 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime52 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix59 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook