Lidhu me ne

Radar

Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?

Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?

Dje Shemsi Prençin e pamë të shfaqej në një takim të Enkelejd Alibeajt, me grupin e përçarësve të Partisë Demokratike dhe të atyre që kanë rrëmbyer vulën.

Një pakicë e keqpërdorur nga kryeministri që tashmë po bën pazare me vende pune, në marrëdhënie me amerikanët, me lloj-lloj gënjeshtrash, duke marrë peng një pjesë të opozitës.Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?Shemsi Prençi gjatë nje takimi në Kamëz me Enkelejd Alibeajn

Sot do të shikojmë një nga emrat më spektakolarë të kapërcimit të ylberit në politikë. Ai është Shemsi Prençi.

Demokrat në vitet e tij të para, me ardhjen e PD-së, në pushtet bëhet drejtor i rëndësishëm policie, në Korçë e Drejtori qendrore të policisë, dhe më pas largohet.

Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?

Largohet sepse nuk pranon të zbatojë ligjin për të ndërhyrë në Kamëz, kur gjatë një proteste të paligjshme bllokohet ura që të çon në aksin kryesor drejt veriut të vendit.

Nuk iku për moral, iku për politikë. Më pas bashkohet me socialistët. Qëndron në mandatin e Ramës, drejtor i emergjencave civile.Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?Shemsi Prençi dhe kryeministri Edi Rama

Largohet nga PS-ja dhe kalon me LSI-në.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare ishte një nga mbështetësit kryesorë të Ilir Metës.Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?Shemsi Prençi dhe Ilir Meta

Para pak javësh u shfaq si kandidat kryesor i opozitës për Bashkinë e Kamzës.

Garoi në Primare, humbi turpshëm dhe së fundmi është shfaqur në krah të Enkelejd Alibeajt.Sa herë e ka kapërcyer ylberin Shemsi Prençi?Shemsi Prençi në fushatën e Primareve

Kapërcime të ylberit sa te PD-ja, sa te PS-ja, te LSI-ja, te Berisha, tek Alibeaj thjesht dhe vetëm për interes, o bëhem unë, o s’ka.

Është i papërsëritshëm rasti i Shemsi Prençit, në mënyrën se si ai e kapërcen ylberin, shkon sa këtu e sa atje dhe kthehet sërish diku tjetër, vetëm e vetëm për të marrë një ofiq.

Tani po i shërben Enkelejd Alibeajt, i cili e përdori te Primaret për të ngritur një zallamahi, sikur kishte probleme me zgjedhjet në Kamëz.

Kandidoi jo për të fituar, kandidoi për t’i prishur zgjedhjet.

Koha nuk vonoi dhe e tregoi. Shemsi Prençi shkon pas Alibeajt, me shpresën se mund të jetë kandidat i këtij të fundit në ndonjë bashki.

Kapërcimet e ylberit janë të zakonshme në politikë, por Prençi është nga më spektakolarët dhe më të pabesueshmit se si kalon nga një krah në tjetrin, nga një ekstrem në tjetrin dhe në fund prej disa kohësh, mesa duket, të gjithë e kanë kuptuar, nuk i japin më asgjë.

/CNA.al

MË TEPËR

Mix15 orë më herët

Çfarë tregon mpirja e duarve gjatë gjumit për shëndetin tuaj?

Mpirja e herëpashershme ose ndjesia e shpimint në gjymtyrë është normale. Zakonisht kjo ndodh kur ju flini në një pozicion...

Mix15 orë më herët

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, këto janë rastet kur duhet të shqetesoheni

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit...

Mix15 orë më herët

Pse kolla mbetet pas të ftohurës – Trajtimet natyrale që duhet të bëni

Kolla është një simptomë shumë e zakonshme e të ftohurës. Ajo është një instrument, nëpërmjet të cilit organizmi nxjerr jashtë...

Mix15 orë më herët

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare...

Mix18 orë më herët

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën...

Mix18 orë më herët

John Cena flet për rolin në “Barbie”

John Cena ka zbuluar së fundmi arsyen pse ai përfundimisht vendosi të merrte një rol në Barbie, pavarësisht se agjencia e tij...

Mix18 orë më herët

Kujdestarja e Wendy Williams padit kompaninë për dokumentarin

Kujdestarja e Wendy Williams ngriti një padi kundër kompanisë mëmë të Lifetime, A&E Television Networks, përpara dokumentarit të ardhshëm të personalitetit të...

Mix19 orë më herët

Ëmbëlsirat apo karbohidratet, cilat janë më të dëmshme për dhëmbët? Përgjigjja do t’ju çuditë

Karbohidratet e fermentueshme, si buka e bardhë, makaronat, patatet e skuqura, drithërat dhe krakerat janë më të këqija se ëmbëlsirat...

Mix19 orë më herët

Sa hapa duhet të bëni në ditë për shëndet të mirë?

Aplikacionet e fundit na mundësojnë që të numërojmë hapat që kryejmë çdo ditë, me shpresën se ky lloj aktiviteti fizik...

Mix3 ditë më herët

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë jetës. Zemra, organi më...

Facebook