Lidhu me ne

Mix

Princ Harry dhe Meghan Markle: Përdorët fjalët e gjyshit tim për të bërë miliona

Ndileka Mandela, sulmoi Sussex-ët për dokumentarin e Netflix ‘Live To Lead’, ku çifti përdor pamjet e aktivistit kundër aparteidit që po largohej nga burgu në 1990.

Mbesa e Nelson Mandelës akuza Prince Harry-t dhe Meghan Markle:Prince Harry

Mbesa e Nelson Mandelës presidentit të parë të Afrikës së Jugut ka ngritur akuza ndaj Prince Harry-t dhe Meghan-it se kanë vjedhur fjalët e ikonës anti-aparteid në shfaqjen e Netflix për të bërë miliona. Ndileka Mandela, sulmoi Sussex-ët për dokumentarin e Netflix ‘Live To Lead’, ku çifti përdor pamjet e aktivistit kundër aparteidit që po largohej nga burgu në 1990.

Harry thotë në trailerin për filmin e tyre të fundit, pjesë e marrëveshjes së tyre prej 100 milionë dollarësh (83 milionë £) me gjigantin e transmetimit: Kjo u frymëzua nga Nelson Mandela, shkruan Dailymail.

Ndileka tha se ishte e zemëruar që çifti duket se krahason betejat e tyre në familjen mbretërore me ecjen e gjatë të gjyshit të saj drejt lirisë, duke e quajtur atë shqetësuese.

‘Kjo është shkumës dhe djathë, nuk ka krahasim. E di që Fondacioni Nelson Mandela e ka mbështetur iniciativën, por njerëzit kanë vjedhur thëniet e gjyshit për vite me radhë dhe kanë përdorur trashëgiminë e tij sepse e dinë që emri i tij shitet – Harry dhe Meghan nuk janë të ndryshëm nga ata‘, tha ajo. 

Në dokumentarët e Harry dhe Markle në Netflix, “Harry & Meghan”, çifti rrëfeu vështirësitë me të cilat u përballën përpara se të largoheshin si anëtarë të vjetër të familjes mbretërore në vitin 2020.

MË TEPËR

Mix45 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix51 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime56 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix1 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook