Lidhu me ne

Mix

6 këshilla për të pasur një eksperiencë seksuale më të mirë se një vit më parë…

6 këshilla për të pasur një eksperiencë seksuale

Në listën tuaj të synimeve për vitin e ri, ndoshta duhet të përfshini edhe përmirësimin e jetës tuaj seksuale nëse mendoni se koha e ka dobësuar atë. Për këtë arsye, po ju sjellim disa këshilla shumë të vlefshme.

Mësoni së bashku “shkencën e seksit”– Vini si synim të lexoni së bashku një libër për seksin, të dëgjoni një podcast për dashurinë së bashku, apo edhe të merrni pjesë në një seminar për shëndetin seksual për çifte.

Bëni udhëtime të shpeshta dashurie. Çdo herë në muaj, gjeni dikë që të kujdeset për fëmijën (nëse keni) dhe ikni për një fundjavë diku ku mund të eksploroni jetën tuaj seksuale.

Provoni diçka të re në shtrat çdo muaj, qoftë pozicioni, vendi, koha e ditës, ndihmat, lojërat etj.

Mësoni trupat tuaj. Kaloni kohë duke njohur vërtet me trupin e njëri-tjetrit dhe trupin tuaj. 

Mos e anashkaloni vlerësimin. Një herë në muaj ose një ditë pasi keni kryermarrëdhënie seksuale, flisni për atë që ju pëlqeu më shumë në takimin tuaj të fundit seksual, cilat gjëra dëshironi të ndryshoni dhe çfarë mund të jetë argëtuese për të shtuar herën tjetër.

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix2 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime2 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport24 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix24 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport1 ditë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook