Lidhu me ne

Mix

6 këshilla për të pasur një eksperiencë seksuale më të mirë se një vit më parë…

6 këshilla për të pasur një eksperiencë seksuale

Në listën tuaj të synimeve për vitin e ri, ndoshta duhet të përfshini edhe përmirësimin e jetës tuaj seksuale nëse mendoni se koha e ka dobësuar atë. Për këtë arsye, po ju sjellim disa këshilla shumë të vlefshme.

Mësoni së bashku “shkencën e seksit”– Vini si synim të lexoni së bashku një libër për seksin, të dëgjoni një podcast për dashurinë së bashku, apo edhe të merrni pjesë në një seminar për shëndetin seksual për çifte.

Bëni udhëtime të shpeshta dashurie. Çdo herë në muaj, gjeni dikë që të kujdeset për fëmijën (nëse keni) dhe ikni për një fundjavë diku ku mund të eksploroni jetën tuaj seksuale.

Provoni diçka të re në shtrat çdo muaj, qoftë pozicioni, vendi, koha e ditës, ndihmat, lojërat etj.

Mësoni trupat tuaj. Kaloni kohë duke njohur vërtet me trupin e njëri-tjetrit dhe trupin tuaj. 

Mos e anashkaloni vlerësimin. Një herë në muaj ose një ditë pasi keni kryermarrëdhënie seksuale, flisni për atë që ju pëlqeu më shumë në takimin tuaj të fundit seksual, cilat gjëra dëshironi të ndryshoni dhe çfarë mund të jetë argëtuese për të shtuar herën tjetër.

MË TEPËR

Radar3 ditë më herët

Rama gjen zgjidhjen për ata që i hanë “dardha” pas shpine: Prokurimet Publike do jepen nga Inteligjenca Artificiale

Kryeministri Edi Rama zbuloi se mazhoranca po përgatit disa ndryshime në ligjin për prokurimet publike, duke përfshirë aty agjenci ndërkombëtare,...

Kryesore3 ditë më herët

Ata mikrofonë duheshin hequr!

Qarkullon së fundmi një video ku shfaqet kreu i Rithemelimit, Sali Berisha, që duket se ndërhyn gjatë një prononcimi për...

Mix3 ditë më herët

Revista Time shpall Taylor Swift si njeriu i vitit

Revista Time e ka shpallur këngëtaren si personin e vitit, një javë pasi platforma Spotify ka njoftuar se muzika e...

Mix3 ditë më herët

Angelina Jolie flet për ankthin pas divorcit me Brad Pitt

Angelina Jolie ka folur për herë të parë për problemet psikologjike të shkaktuara nga divorci i me Brad Pitt. Jolie...

Kioske6 ditë më herët

Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti një hajdut si ai, përveç SHBA-ve

Nga Erl Kodra: Shtetet e Bashkuara duhet të largojnë Edi Ramën Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti...

Temporal6 ditë më herët

Nga Edison Ypi: Peshkatari i Perlave

Edison Ypi Fundi i oqeaneve të bibliotekave dhe arkivave është plot me perla. Perlat presin peshkatarët të mbajnë frymën, të...

Radar6 ditë më herët

Mziu ‘braktis’ Berishën: PD-së i duhet një figurë e re

Deputeti i Partisë Demokratike Xhelal Mziu është shprehur se Sali Berisha nuk vjen dot i vetëm në pushtet. Në një...

Mix6 ditë më herët

Billie Eilish flet për orientimin e saj seksual

Billie Eilish ka reaguar ndaj  një intervise të fundit që ajo bëri e cila u perceptua nga fansat si zbulimi...

Kryesore7 ditë më herët

Revolucioni i Berishës, përrallë po aq idiote sa Rilindja e Edi Ramës

Në Kuvendin e sotshëm të Partisë Demokratike – Rithemelimi – Sali Berisha ka cituar një studiues amerikan të revolucioneve, sipas...

Radar7 ditë më herët

Argita Malltezi pjesë e politikës? Çfarë thotë Berisha pas fjalimit të vajzës së tij në Kuvendin Kombëtar?

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi ka mbajtur fjalimin e saj të parë në Kuvendin Kombëtar të Rithemelimit. Ish-kryeministri...

Facebook