Lidhu me ne

Mix

Këta janë 3 parfumet më të pëlqyer në botë për momentin

Pavarësisht nëse jeni njohës i aromave ose jo, të gjithë e kanë një aromë specifike që e veçonë nga të tjerat.

Aromat kanë aftësinë të ringjallin një kujtim shumë prekës që e keni harruar prej kohësh. Nëse kohët e fundit keni hasur një dukuri të ngjashme, atëherë keni përjetuar ‘efektin Proust’, i cili u konceptua nga autori francez Marcel Proust në 1913.

Cilat marka kanë shkëlqyer më shumë me krijimet e tyre gjatë vitit 2022?

Këta janë 3 parfumet më të pëlqyer në botë për momentin:

1. BACARRAT ROUGE

I preferuari numër 1 ‘Bacarrat Rouge 540’, që u lançua në vitin 2015, nga Maison Francis Kurkdjian Paris, është bërë aroma më e mirë në vitin 2022. Sipas Heydiscount, kishte mbi 5 milionë kërkime në Google së bashku me 100 milionë klikime në TikTok dhe më shumë 200,000 postime në Instagram për parfumin.

2. DIOR SAUVAGE

Ne nuk mund të konfirmojmë apo mohojmë që Dior ‘Sauvage’ është renditur i dyti në listë për shkak të Johnny Depp, i cili është imazhi e parfumit, por ka të ngjarë. Hulumtimi i kryer nga Heydiscount thekson se kolonja ishte “më e klikuar si në TikTok ashtu edhe në Google, por mbeti prapa në Insta”. Megjithatë, ajo njihet si një nga aromat më tërheqëse në treg për meshkujt.

3. CHANEL NO.5

Nuk është çudi që Chanel Nr.5 është ende në top list pas gjithë këtyre viteve. Heydiscount ka deklaruar se aroma ka mbledhur deri në 30 milion klikime në TikTok dhe 2.6 milion kërkime në Google këtë vit.

Aroma ishte e dashur nga ikona Marilyn Monroe dhe ende njihet si një e preferuar klasike midis Celine Dion, Nicole Kidman, Victoria Beckham dhe të famshëm të tjerë.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix2 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime2 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix3 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport1 ditë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix1 ditë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport1 ditë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook