Lidhu me ne

Mix

Jennifer Aniston zbulon rutinën e saj të kujdesit ndaj flokëve

Në moshën 53-vjeçare, Jennifer Aniston është një ikonë e stilit dhe bukurisë me sharm të padiskutueshëm. Lëkurë rrezatuese falë një regjimi të mrekullieshëm të kujdesit të lëkurës dhe formë fizike të një vajze të përjetshme, gjithmonë falë një stili jetese të shëndetshëm të klasit të parë, Jennifer Aniston admirohet shumë edhe nga gocat dhe gratë mbi të gjitha për flokët e saj. 

Natyrisht brune, por besnike prej vitesh ndaj nuancave të mjaltit, aktorja amerikane u kthye në trend me stilin e saj me coiffed në kohën e Friends , d.m.th.super të shkallëzuar. 

Sa shpesh i lan flokët Jennifer Aniston? Në një video të publikuar në Instagram Jennifer u ka bërë një dhuratë të gjithë ndjekësve të saj, duke shpjeguar rutinën e saj të kujdesit ndaj flokëve. Ajo e bëri këtë në kanalin zyrtar të markës së saj të lrodukteve të flokëve LolaVie. Jennifer Aniston lan flokët çdo ditë kur është në xhirime, ndërsa kur është jashtë detyrës përpiqet të lajë çdo 3 ditë me shampo. Mesa duket edhe Jennifer Aniston ka ditët e saj të këqija me flokët, ato ditë kur flokët janë të padisiplinuar dhe të pakontrollueshëm (por fansat nuk e besojnë). 

Pas larjes me shampo përdor gjithnjë dy produkte 

Në një tjetër video, aktorja kaliforniane tregoi hapat që përfshin në rutinën e flokëve të saj menjëherë pas larjes. Fillimisht thajini flokët me peshqir, më pas aplikoni një spay me mburojë termike vegane, me ekstrakt limoni, për të rritur shkëlqimit dhe për butësi.. Më pas është radha e conditioner, që duhet ta aplikoni duke e masazhuara në gjatësi për të arritur shkallën e përsosur të butësisë. Një tjetër produkt i përdorur nga Jennifer është një vaj me keratin vegane dhe alkane kokosi, i përsosur për të ushqyer dhe ndriçuar flokët.

MË TEPËR

Mix49 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix55 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime60 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix1 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook