Lidhu me ne

Mix

Samsung Galaxy S23 mund të kushtojë më shumë se S22: zbulohen çmimet

Sipas një burimi Samsung Galaxy S23 Ultra do të ketë dizajnin e njëjtë me S22 Ultra

Është ende Samsung dhe Galaxy S23 protagonisti absolut i lajmeve tona sot. Pak orë pas publikimit të datës së mundshme të prezantimit të Galaxy Unpacked kushtuar S23, në ueb është shfaqur një tjetër raport që flet për çmimet e mundshme të linjës dhe lajmet nuk janë pozitive.

Një raport i dalë nga Koreja e Jugut sugjeron se Galaxy S23s mund të jetë më i shtrenjtë se Galaxy S22 në fillim.

Të paktën në Korenë e Jugut, Galaxy S23 bazë do të kushtojë 935 dollarë, ndërsa Galaxy S23 Plus do të kushtojë 1,098 dollarë dhe Galaxy S23 do të kushtojë 1,257 dollarë. Është e paqartë se si do të konvertohen në Evropë.

Vitin e kaluar, për krahasim, Galaxy S22 kushtoi 790 dollarë në fillim, ndërsa modeli Plus ishte në dispozicion për rreth 950 dollarë dhe Ultra 1,150 dollarë.

Natyrisht Samsung nuk e ka konfirmuar ende zyrtarisht këtë informacion dhe si gjithmonë ju ftojmë ta merrni me pak kripë, pasi mund të mos jetë as i saktë. Rritja e çmimit mund të lidhet me situatën e vështirë ekonomike globale, si dhe me rritjen e kostove të lëndëve të para dhe zinxhirit të furnizimit.

Sipas thashethemeve të fundit, Samsung mund të prezantojë zyrtarisht Galaxy S23 të ri më 1 shkurt 2023.

MË TEPËR

Mix8 orë më herët

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë jetës. Zemra, organi më...

Mix8 orë më herët

Ja sa duhet të jenë rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni atë ndërsa jeni në pushim...

Mix8 orë më herët

Sipas moshës dhe gjinisë, ky është numri normal i rrahjeve të zemrës në minutë

Shumë njerëz shpesh numërojnë rrahjet e tyre të zemrës, mirëpo në këtë epokë moderne, ka edhe aplikacione celulare që matin...

Kryesore15 orë më herët

Askush nuk e tha të vërtetën se përse janë shtuar sharlatanët në media

Koment nga Bilbil Beqiri U bë një debat i vakët në portalet shqiptare se përse janë shtuar sharlatanët në TV,...

Temporal15 orë më herët

Shpallja “armik i popullit” i gomarit që del në televizion dhe zbavit disa të ngjashëm të tij

Ardian NdrecaArdian Ndreca A mund të gjobitet apo të dënohet dikush që mendon dhe e shpreh publikisht se toka asht...

Kryesore2 ditë më herët

Opozita në protestë, gjithçka ndodhi në tubimin e parë pa Berishën në shesh

Pas disa kohësh që nuk organizonte një tubim dhe përplasje mes vetes, opozita e drejtuar nga Rithemelimi thirri qytetarët dhe...

Radar2 ditë më herët

Veliaj “kërcënon” Ramën

Kryebashkiaku Erion Veliaj Kryebashkiaku Erion Veliaj, në një dalje të tij në media ka përcjellë mesazh të koduar për kryeministrin...

Mix2 ditë më herët

Zbuloni disa fakte interesante për lepujt

Lepujt janë krijesa sociale dhe janë më të lumtur në shoqërinë e specieve të tyre. Kombinimi më i mirë është...

Mix2 ditë më herët

Kanceri mund të maskohet nga prostata e zmadhuar? Nëse keni probleme me prostatën bëni një kontroll tek doktori

Pak ditë më parë, bota u trondit kur Pallati Buckingham njoftoi se mbreti britanik Charles vuante nga kanceri. Trashëgimtari i...

Radar2 ditë më herët

“Non grata, plumb kundër opozitës”, Berisha akuzon diplomatët për përçarjen e PD: Ky uragan ishte llogaritur të mos ndodhte

“Ky uragan madhështor në qendër të Tiranës, ishte llogaritur të mos ndodhte. Shqipëria ishte llogaritur që sot të ishte një...

Facebook