Lidhu me ne

Mix

Galaxy S23 vs S23+: ndryshimet midis telefonave inteligjentë Samsung

Galaxy S23 vs S23+: ndryshimet midis telefonave inteligjentë Samsung

Gama e Samsung Galaxy S23 është, edhe sot, pavarësisht se ka kaluar më shumë se një vit nga publikimi i tyre në fillim të vitit 2023, një nga opsionet më të mira të blerjes në sektorin e smartfonëve. Si modeli i hyrjes, Galaxy S23, ashtu edhe vëllai i tij më i madh S23+, prezantohen në treg si pajisje të fundit të pajisura me karakteristika të shkëlqyera.

Kështu, me një çmim gjithnjë e më tërheqës në rrugë, gama S23 bëhet ndoshta një nga blerjet më të mira në sektorin Android që mund të bëhet në këtë kohë, në maj 2023. Prandaj, le të analizojmë ndryshimet midis dy modeleve, të paraqitura të dyja në Amazon dhe në dyqanin Samsung.

Bazuar në informacionet në faqen zyrtare, menjëherë bëhet e qartë se dallimet thelbësore midis modelit hyrës, Samsung S23, dhe vëllait të tij më të madh Samsung S23+, kanë të bëjnë kryesisht me dy aspekte. I pari është, padyshim, ai dimensional: S23 përmban një panel me një diagonale 6.1″, gjë që e bën atë kompakt të përsosur për këdo që kërkon një smartphone të dobishëm. Ndryshe nga modeli bazë, S23+ ka një ekran 6.6 inç është një kompromis i përsosur për sa i përket trajtimit dhe madhësisë së ekranit.

Natyrisht me rritjen e panelit rriten edhe dimensionet e smartfonit: S23 është 146.3 milimetra i gjatë, 70.9 milimetra i gjerë dhe 7.6 milimetra i trashë. S23+ rritet deri në 157.8 mm në gjatësi, 76.2 mm në gjerësi, ndërsa trashësia mbetet e njëjtë, 7.6 mm. Një ndryshim tjetër thelbësor është ruajtja: nëse S23 fillon nga 128 GB, me variantet më të mëdha 256 dhe 512 GB, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për S23+, i disponueshëm vetëm në madhësitë 256 dhe 512 GB.

Së fundi, aspekti më me ndikim në përdorimin e përditshëm që i dallon dy modelet është sigurisht bateria: nëse për S23 bazojmë në një njësi tashmë më të mirë se 3,900 mAh, S23+ arrin edhe më mirë në 4,700 mAh. Natyrisht kjo përkthehet në autonomi më të mirë se modeli më i madh, i përshtatshëm për këdo që kërkon një pajisje që mund të ofrojë performancë të shkëlqyer të baterisë. Samsung gjithashtu publikoi së fundmi disa veçori të AI në gamën e Galaxy S23, një arsye tjetër për të parë me interes të madh linjën e vitit të kaluar.

MË TEPËR

Radar15 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet15 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar15 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore15 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore17 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar17 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix1 ditë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport1 ditë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix1 ditë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix1 ditë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook