Lidhu me ne

Mix

Samsung Galaxy M33 ose M23: cili është më i mirë?

Samsung Galaxy M33 ose M23: cili është më i mirë?

Samsung Galaxy M23 dhe M33 mbërritën në Europe në tremujorin e parë të 2022: pavarësisht se janë dy vjeç, të dyja janë zgjidhje të shkëlqyera për ata që kërkojnë një smartphone solid pa shpenzuar shumë. Por çfarë ndryshon mes Samsung Galaxy M23 dhe M33? Le të shohim së bashku ndryshimet kryesore midis të dyve!

Në pamje të parë, Samsung Galaxy M23 dhe M33 duken njësoj: të dy kanë një ekran TFT LCD 6.6″ me një rezolucion prej 1080 x 2048 piksele, një shpejtësi rifreskimi 90 Hz dhe një densitet piksel prej 400 ppi. Për më tepër, dimensionet janë gjithashtu shumë të ngjashëm me njëri-tjetrin: Galaxy M33 ka përmasa 165.4 x 76.9 x 9.4 milimetra, ndërsa M23 është pak më i vogël, me përmasa të barabarta me 165.5 x 77 x 8.4 milimetra Për më tepër, Galaxy M33 peshon vetëm pak më shumë se “vëllai i tij i vogël”. , pasi peshon 215 gram (krahasuar me 198 për M23).

Të dyja pajisjet përfshihen në politikën e përditësimit të Samsung në baza tremujore (dhe duhet ta bëjnë këtë deri vitin e ardhshëm), por specifikimet e tyre teknike ndryshojnë ndjeshëm. Ndërsa Galaxy M33 është i pajisur me një çip Exynos 1200 nga Samsung, një tetë bërthama me një frekuencë prej 2.20 GHz, M23 në vend të kësaj përdor një Snapdragon 750G SoC nga Qualcomm, me 2 Core Kryo 570 në 2.20 GHz dhe 6 Core Kryo 5 1.80 GHz RAM-i i modelit bazë është vetëm 4 GB, ndërsa ai i Galaxy M33 shkon deri në 6 GB. Hapësira ruajtëse fillestare për të dyja është e barabartë me 128 GB dhe rritet deri në 1 TB me zgjerimin përmes microSD.

Së fundi, ka edhe ndryshime në anën e kamerës. Të dy pajisjet e nivelit fillestar nga kompania Suwon kanë një lente kryesore të mirë 50 MP me hapje f/1.8 dhe sensor 1/4″, me mbështetje për stabilizimin dixhital dhe fokusimin automatik, si dhe të njëjtin sensor për portrete dhe efektin bokeh 2 MP. Megjithatë, këndi ultra i gjerë i Galaxy M33 është 8 MP, ndërsa ai i Galaxy M23 ndalon në 5 MP. Së fundi, Galaxy M33 është i pajisur edhe me një sensor makro të katërt 2 MP.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet9 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar9 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore9 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore12 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar12 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix23 orë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport23 orë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix23 orë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix23 orë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook