Lidhu me ne

Mix

Lenovo prezanton ThinkPhone, smartphone për profesionistët

Lenovo prezanton ThinkPhone, smartphone për profesionistët

Gjatë Consumer Electronic Show në Las Vegas, ekspozita kryesore e teknologjisë së lartë në botë, Lenovo prezantoi ThinkPhone nga Motorola, një smartphone i ri i krijuar për bizneset.

Telefoni vjen në 30-vjetorin e ThinkPad, linja e laptopëve të biznesit të Lenovo.

ThinkPhone, i cili në njëfarë kuptimi rikthen veçoritë e sigurisë celulare dhe besueshmërisë së markave të mëparshme si BlackBerry, funksionon me procesorin më të fundit të Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 dhe është i pajtueshëm me rrjetet 5G. Ekrani është 6.6 inç me një shpejtësi maksimale rifreskimi prej 144 Hz.

Brenda, 8 ose 12 GB RAM dhe 128, 256 ose 512 GB hapësirë ​​ruajtëse. ThinkPhone vjen me altoparlantë të dyfishtë stereo dhe një bateri 5000 mAh që mund të rimbushet me teknologjinë TurboPower dhe me valë. Ka dy kamera të pasme, 50 megapikselë dhe 13 megapikselë, ndërsa në pjesën e përparme ka një kamerë 32 megapikselë për selfie dhe video thirrje. Smartphone i ri përfshin gjithashtu Moto Secure, një qendër kontrolli të sigurisë dhe privatësisë, ku administratorët e korporatave mund të konfigurojnë në distancë veçoritë dhe cilësimet e ThinkPhone, pa ndërhyrjen e drejtpërdrejtë të përdoruesit.

Për më tepër, Lenovo ThinkPhone vjen me Moto KeySafe, një procesor i veçantë që shton një shtresë shtesë sigurie mbi Android dhe mbron të dhënat tuaja më të ndjeshme, duke përfshirë PIN-et, fjalëkalimet dhe çelësat kriptografikë, të ruajtura në një mjedis të paprekur. Data e nisjes dhe çmimi në Shqiperi do të komunikohen në javët në vijim.

MË TEPËR

Kryesore18 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix18 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix19 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook