Lidhu me ne

Mix

Prince Harry rrëfen të tjera detaje tronditëse në librin e tij: Nisa drogën kur humba nënën

Prince Harry rrëfen të tjera detaje tronditëse në librin e

Princi Harry ka folur për betejën e tij me abuzimin me substancat ndër vite ndërsa po përballej me humbjen e nënës së tij, Princeshës Diana. Në intervistën e tij me “60 Minutes”, ai bëri një rrëfim më zbulues për përvojën e tij me psikodelikët.

Duke folur me Anderson Cooper për atë që shkroi në librin e tij të kujtimeve “Spare”, ai u pyet: “Ju shkruani në libër për përdorimin e psikedelikëve?”

Anderson vazhdoi: “Ato ju treguan diçka. Çfarë ju treguan? ’, dhe Duka i Sussex shpjegoi se si e ndihmuan të përballeshin me ‘mjerimin’ e tij.

“Për mua ato e pastruan mjerimin nga humbja. Më hoqën nga kjo ideja që kisha në kokë se duhej të qaja për t’i vërtetuar mamasë se më kishte marrë malli. Kur në realitet, gjithçka që ajo donte ishte që unë të isha i lumtur”, tha Princi Harry.

MË TEPËR

Gatime3 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix10 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar12 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar15 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix21 minuta më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport22 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix22 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport22 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Mix22 orë më herët

OnePlus 11 pa sekrete: dizajni zbulohet në video teaser, lancimi është i afërt!

OnePlus 11 i ri u lançua në Kinë në fillim të janarit, por publikimi i tij ndërkombëtar nuk pritet para...

Mix22 orë më herët

Samsung Galaxy S23 do të jetë ultra rezistent: do të ketë Gorilla Glass Victus 2 të ri

Faqet tona vazhdojnë të jenë të mbushura me lajme dhe thashetheme për Galaxy S23 të ri që Samsung po përgatit...

Facebook