Lidhu me ne

Mix

Miliarderi i ‘LVMH’ Bernard Arnault vendos vajzën e tij në krye të ‘Dior’

Miliarderi i 'LVMH' Bernard Arnault vendos vajzën e tij në

Bernard Arnault, personi më i pasur në botë, ka vendosur vajzën e tij të madhe, Delphine, për të drejtuar Christian Dior, markën e dytë më të madhe në perandorinë e tij të brandeve luksoze LVMH prej 382 miliardë eurosh. Riorganizimi vjen pas një viti të jashtëzakonshëm për Arnault, në të cilin pasuria personale e 73-vjeçarit kaloi atë të sipërmarrësit amerikan Elon Musk, ndërsa një rritje në çmimin e aksioneve të LVMH shtyu vlerën e kombinuar të kompanive të listuara në Paris mbi Londrën.

Miliarderi i 'LVMH' Bernard Arnault vendos vajzën e tij në

Arnault po forcon kontrollin e familjes mbi një biznes që ai bashkëthemeloi 35 vjet më parë, në një lëvizje që shihet nga shumë në industrinë e modës si një betejë pasardhëse mes Delphine dhe vëllait të saj Antoine. Megjithatë, “lufta” mund të shtrihet mes të pesë fëmijëve të Arnault. Delphine dhe Antoine, nga martesa e tij e parë me Anne Dewavrin, tani kanë rolet kryesore në LVMH. Por të tre fëmijët e tij me gruan e tij të dytë, Hélène Mercier, kanë gjithashtu punë të rëndësishme brenda kompanisë më të madhe në botë të mallrave luksoze, që përfshin gjithashtu marka të tilla si Stella McCartney, TAG Heuer, Bulgari dhe Tiffany.

Miliarderi i 'LVMH' Bernard Arnault vendos vajzën e tij në

Alexandre Arnault, 30 vjeç, është shefw ekzekutive në Tiffany, Frederic Arnault, është shefi ekzekutiv i TAG Heuer, ndërsa djali më i vogël, Jean Arnault, drejton marketingun dhe zhvillimin e produkteve për divizionin e orëve të Louis Vuitton.

Miliarderi i 'LVMH' Bernard Arnault vendos vajzën e tij në

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix1 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime1 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix1 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport24 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix24 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport24 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook