Lidhu me ne

Mix

Pas 25 vitesh, rikthehet “Titanic” në kinema

Pas 25 vitesh, rikthehet “Titanic” në kinema

Pak romanca filmike kanë prekur audiencën aq shumë sa ajo e Rose dhe Jack, çifti që nuk arriti të jetonte dashurinë e tyre pasi anija në të cilën ndodheshin u fundos. Këtë vit, 25 vjet pas “ kontaktit ” të tyre të parë me publikun, ata po kthehen në kinema.

Filmi i vlerësuar me çmime i James Cameron, Titanic, me Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet, rikthehet në kinema në 3D. Me protagonistë fituesit e Academy Award® Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet, romanca epike, e mbushur me aksion ndjek udhëtimin tragjik të parë të anijes së lundrimit “të pathyeshëm”, Titanic, dhe jetën e pasagjerëve të tij, të cilët humbasin brenda pak orësh.

Me rastin e 25-vjetorit të tij, versioni i rinovuar i filmit të vlerësuar me çmime të James Cameron “Titanic” do të shfaqet në kinema nga 9 shkurti vetëm në 3D nga Feelgood.

Filmi 3 orë e 11 minuta fitoi 11 Oscar©, duke përfshirë filmin më të mirë, regjisorin më të mirë, muzikën dhe efektet speciale.

Me daljen e tij në 1997, filmi u bë 1 në listat botërore dhe është filmi i tretë me fitime në mbarë botën. Regjisori 68-vjeçar tha së fundmi në një intervistë për Deadline se nuk mund ta imagjinonte këtë film të veçantë me protagonistë të tjerë, megjithëse zbuloi se Leonardo DiCaprio nuk ishte ndër zgjedhjet e tij të para.

Traileri:

MË TEPËR

Mix11 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix17 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime22 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix28 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar30 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar33 minuta më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix40 minuta më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook