Lidhu me ne

Mix

GTA V është loja më e shikuar në Twitch

Gjatë vitit 2021, një numër i madh njerëzish shijuan transmetimin e lojërave të vjetra.

Loja më e njohur në Twitch këtë vit, për sa i përket orëve të shikuara, ishte Grand Theft Auto V.ReklamaPauseLoaded: 100.00%Remaining Time -0:43Unmute×

GTA V kishte gjithsej 2.1 miliardë orë shikime gjatë këtij viti, sipas raportit vjetor të State of the Stream 2021 nga StreamElements dhe faqja e internetit Rainmaker.gg.

Kjo është 1.3 miliard orë më shumë se vitin e kaluar, kur GTA V u shikua me 764 milionë orë.

Në përgjithësi, GTA V është kategoria e dytë më e shikuar në Twitch, pas “Just Chatting”, e cila përfshin kryesisht transmetues që flasin me audiencën e tyre dhe nuk luajnë lojëra.

Në vendin e dytë, këtë vit për nga numri i shikimeve, është kampioni i vitit të kaluar – League of Legends (1.8 miliardë orë krahasuar me 1.4 miliardë të vitit të kaluar).Reklama

Kjo pasohet nga Fortnite, Valorant, Minecraft, Call of Duty: Warzone, Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends dhe Dota 2.

Loja e re më e njohur, për nga numri i shikimeve, është New World. Loja zuri vendin e 18-të me 259 milionë orë shikime.

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix1 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime1 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport24 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix24 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport24 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook