Lidhu me ne

Mix

GTA V është loja më e shikuar në Twitch

Gjatë vitit 2021, një numër i madh njerëzish shijuan transmetimin e lojërave të vjetra.

Loja më e njohur në Twitch këtë vit, për sa i përket orëve të shikuara, ishte Grand Theft Auto V.ReklamaPauseLoaded: 100.00%Remaining Time -0:43Unmute×

GTA V kishte gjithsej 2.1 miliardë orë shikime gjatë këtij viti, sipas raportit vjetor të State of the Stream 2021 nga StreamElements dhe faqja e internetit Rainmaker.gg.

Kjo është 1.3 miliard orë më shumë se vitin e kaluar, kur GTA V u shikua me 764 milionë orë.

Në përgjithësi, GTA V është kategoria e dytë më e shikuar në Twitch, pas “Just Chatting”, e cila përfshin kryesisht transmetues që flasin me audiencën e tyre dhe nuk luajnë lojëra.

Në vendin e dytë, këtë vit për nga numri i shikimeve, është kampioni i vitit të kaluar – League of Legends (1.8 miliardë orë krahasuar me 1.4 miliardë të vitit të kaluar).Reklama

Kjo pasohet nga Fortnite, Valorant, Minecraft, Call of Duty: Warzone, Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends dhe Dota 2.

Loja e re më e njohur, për nga numri i shikimeve, është New World. Loja zuri vendin e 18-të me 259 milionë orë shikime.

MË TEPËR

Radar2 ditë më herët

Rama gjen zgjidhjen për ata që i hanë “dardha” pas shpine: Prokurimet Publike do jepen nga Inteligjenca Artificiale

Kryeministri Edi Rama zbuloi se mazhoranca po përgatit disa ndryshime në ligjin për prokurimet publike, duke përfshirë aty agjenci ndërkombëtare,...

Kryesore2 ditë më herët

Ata mikrofonë duheshin hequr!

Qarkullon së fundmi një video ku shfaqet kreu i Rithemelimit, Sali Berisha, që duket se ndërhyn gjatë një prononcimi për...

Mix2 ditë më herët

Revista Time shpall Taylor Swift si njeriu i vitit

Revista Time e ka shpallur këngëtaren si personin e vitit, një javë pasi platforma Spotify ka njoftuar se muzika e...

Mix2 ditë më herët

Angelina Jolie flet për ankthin pas divorcit me Brad Pitt

Angelina Jolie ka folur për herë të parë për problemet psikologjike të shkaktuara nga divorci i me Brad Pitt. Jolie...

Kioske5 ditë më herët

Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti një hajdut si ai, përveç SHBA-ve

Nga Erl Kodra: Shtetet e Bashkuara duhet të largojnë Edi Ramën Askush nga ne nuk mund ta largojë nga pushteti...

Temporal5 ditë më herët

Nga Edison Ypi: Peshkatari i Perlave

Edison Ypi Fundi i oqeaneve të bibliotekave dhe arkivave është plot me perla. Perlat presin peshkatarët të mbajnë frymën, të...

Radar5 ditë më herët

Mziu ‘braktis’ Berishën: PD-së i duhet një figurë e re

Deputeti i Partisë Demokratike Xhelal Mziu është shprehur se Sali Berisha nuk vjen dot i vetëm në pushtet. Në një...

Mix5 ditë më herët

Billie Eilish flet për orientimin e saj seksual

Billie Eilish ka reaguar ndaj  një intervise të fundit që ajo bëri e cila u perceptua nga fansat si zbulimi...

Kryesore6 ditë më herët

Revolucioni i Berishës, përrallë po aq idiote sa Rilindja e Edi Ramës

Në Kuvendin e sotshëm të Partisë Demokratike – Rithemelimi – Sali Berisha ka cituar një studiues amerikan të revolucioneve, sipas...

Radar6 ditë më herët

Argita Malltezi pjesë e politikës? Çfarë thotë Berisha pas fjalimit të vajzës së tij në Kuvendin Kombëtar?

Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, Argita Malltezi ka mbajtur fjalimin e saj të parë në Kuvendin Kombëtar të Rithemelimit. Ish-kryeministri...

Facebook