Lidhu me ne

Mix

Pse vajzat e gratë po çmenden pas këngës “Flowers” e sidomos tekstit të Miley Cyrus?

Pse vajzat e gratë po çmenden pas këngës e sidomos tekstit

Është një këngë që shfaqet kudo në postime, ndërsa në spotify në vetëm në një javë ka thyer çdo rekord. Publikuar në 13 janar, për një javë kënga “Flowers” është transmetuar rreth 96 milionë herë. Në Spotify mban vendin e parë, kurse në YouTube ka marrë deri tani 72 milionë klikime.

Po pse vajzat dhe gratë po çmenden pas këngës e sidomos tekstin?

Teksti që po ua propozojmë në artikull eshtë një mesazh për veten, për të gjithë ata që thyerjet dhe zhgënjimet duhet t’u mësojnë të ruajnë veten. Zakonisht këngët i kanë kënduar dashurisë, vuatjes për atë, pritjes për atë, ndërsa ky në fakt është teksti i vitit 2023 që thotë blija lulet vetes dhe në rërë shkruaj emrin tënd.

Teksti:

Ne ishim të mirë, ishim të artë

Një nga ajo lloj ëndrre që s`mund të shitet

Kishim të drejtë, derisa s`kishim…

Ndërtuan një shtëpi dhe e pamë të digjej

nuk doja të të lija

Nuk dua të gënjeja

Fillova të qaj, por më pas m’u kujtua…

Unë mund t’i blej vetes lule

Të shkruaj emrin tim në rënë

Të flas me veten për orë të tëra

T`i them gjëra që askush nuk i kupton

Mund të kërcej me veten

Dhe të shtrëngoj dorën time

Mund ta dua veten më shumë se ç`më doje ti

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

3 shenjat më gënjeshtare të zodiakut

Ata nuk kanë asnjë ndjenjë. Foto ilustruese PESHORJA Peshorja dhe sharmi i tyre shkojnë dorë për dore. Por kini kujdes...

Mix12 orë më herët

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”?

Rrëfehet Dakota Johnson; Çfarë zbuloi aktorja për skenat e dashurisë në “50 Shades of Grey”? Skena e vështirë, të brendshmet...

Radar12 orë më herët

“Gjueti shtrigash”, Donald Trump kritikon prokurorët që po kryejnë hetime ndaj tij

Ish presidenti Donald Trump shfrytëzoi takimin e parë me mbështetësit në kuadër të fushatës presidenciale për zgjedhjet e vitit 2024...

Mix13 orë më herët

Arrestohet aktori i Creed III. Jonathan Majors akuzohet se sulmoi një grua

Aktori i Creed III, Jonathan Majors, është arrestuar me akuza për mbytje, sulm dhe ngacmim. Departamenti i Policisë së Nju...

Mix13 orë më herët

Quinoa, superushqimi i astronautëve që ndalon plakjen

Me origjinë nga Peruja dhe e përhapur ndërkombëtarisht, quinoa është shumë e mirë për shëndetin dhe mund të përfshihet në...

Mix13 orë më herët

​Ushqimet që preferojnë futbollistët / Super ushqimi i “yjeve” të futbollit

Lojtarët e futbollit po i japin rëndësi të madhe ushqimit. Prej disa muajsh është e zakonshme të flitet për superushqimet....

Mix13 orë më herët

Mjeshtrat e Feng Shui tregojnë ritualin e lashtë për të tërhequr dashurinë

Në Feng Shui, fusha e marrëdhënieve romantike dhe dashurisë është shumë e rëndësishme. Përveç simboleve të njohura, që aktivizojnë zonën e...

Mix13 orë më herët

Ja pse një gruaje i duhen takat e larta!

Nëse jeni një grua që vesh taka të larta çdo ditë në punë, dikush që i vesh ato vetëm në...

Mix13 orë më herët

Përse Laura Pausini zgjodhi një unazë martese të zezë

Pas më shumë se 17 vitesh bashkë, Laura Pausini vendosi të kurorëzonte dashurinë me Paolon, me të cilin ka edhe...

Mix13 orë më herët

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë çifti më i ri i showbizit

Harry Styles dhe Emily Ratajkowski janë bashkë. Të dy janë fotografuar në rrugët e Tokios duke shkëmbyer puthje pasionante. Lajmi...

Facebook