Lidhu me ne

Radar

Bushati: Ish-zyrtari i FBI mund të jetë paguar nga Rama që të ndikojë në shpalljen non grata të Sali Berishës

Bushati: Ish-zyrtari i FBI mund të jetë paguar nga Rama që

Analisti Andi Bushati ka ngritur dyshime se Charls McGonigal, ish-zyrtari të FBI se ai ka qenë pjesë e mekanizmit non grata.

I ftuar në emisionin Now në Euronews Albania, Bushati thotë se nuk përjashtohet mundësia që ish-zyrtari i FBI të jetë paguar nga kryeministri Edi Rama që të ndikojë në shpalljen non grata të Sali Berishës.

Kur ky njeri paska në dorë të zbusë sanksione, merrka para për të zgjidhur çështje, pse mos të mendojmë edhe të kundërtën; siç mund të zbardhë edhe të nxijë dikë në këmbim të parave. Paratë i ka marrë nga Tirana, ndoshta i ka marrë paratë për të shpallur non grata Vangjush Dakon, Tom Doshin apo  Sali Berishën.

Kush i intereson Ramës të shpallet non grata? 225 mijë dollarë janë zbuluar, ne s’e dimë sa ka marrë, mund të ketë marrë edhe 2 mln euro”, tha Bushati.

MË TEPËR

Mix16 orë më herët

Sa ndikon mungesa e gjumit në shëndetin e syve – Efektet në shikim

Gjumi është thelbësor për rimëkëmbien e trurit, shërimin e trupit dhe shëndetin e syve. Mungesa e tij ka ndikim të...

Mix16 orë më herët

Tobey Maguire dëshiron (dhe është gati) për një tjetër film nga Marvel në rolin e “Spider-Man”

Spider-Man-i i parë në Hollywood nga epoka moderne u luajt nga Tobey Maguire në fillim të viteve 2000. Një ekskluzivitet...

Mix16 orë më herët

Një nga fustanet më të famshëm të Princeshës Diana shitet për 480 mijë dollarë

Mund të mos jetë aq i famshëm sa fustani “i hakmarrjes”, por ky fystan ngjyrë vjollcë konsiderohet po ashtu një...

Mix16 orë më herët

Harry Styles i grisen pantallonat në skenë para ‘fiksimit’ të fëmijërisë

Jennifer Aniston mori pjesë në një koncert të Harry Styles të enjten – dhe dëshmoi një incident. Siç ndodh zakonisht...

Mix16 orë më herët

Meghan Markle merr goditjen e fortë nga familja, motra e saj e quan gënjeshtare: Jemi të lënduar nga fjalët e saj

Gjysmëmotra e Meghan Markle, Samantha Markle, ka nisur sërish sulmin e saj ndaj Princit Harry dhe Meghan. Vetëm disa javë...

Mix16 orë më herët

Qytetet më të ftohta në planet, ku temperatura shkojnë deri në -51°C

Temperaturat nën zero dhe vëllime të mëdha akulli në Rusi, Kinë, Alaskë, Mongoli dhe Kazakistan. Një udhëtim në një nga...

Mix17 orë më herët

Sa kohë t’i ruani vezët e ziera në frigorifer?

Nutricionistët shpesh i referohen vezëve si ushqimi më i përsosur në planet, sepse ato përmbajnë nëntë aminoacidet thelbësore. Kjo është...

Mix17 orë më herët

Diabeti tek të rinjtë, shkaqet dhe simptomat e hershme

Një studim i botuar në revistën BMJ zbuloi se çdo vit, gjithnjë e më shumë të rinj diagnostikohen me diabet...

Mix17 orë më herët

Taylor Swift publikon videoklipin e këngës “Lavender Haze”

Taylor Swift ka publikuar së fundmi  videoklipin për këngën “Lavender Haze”. Videoja përshtatet  me kuptimin e këngës, për të cilën Swift...

Temporal17 orë më herët

10 lëvizjet e Luizit në BBVA që e bëjnë atë *gjeni* në lojë

Pse Luizi trondit ekuilibrat në shtëpinë e “Big Brother VIP Albania”? Pse është më i preferuari nga publiku, (të paktën deri...

Facebook